Aké jedlo a pitie zobrať deťom k vode?

Aké jedlo a pitie zobrať deťom k vode?

Hamburgery, hot-dogy, hranolky, Kofola, čapované limonády. Ak vám kvalitné stravovanie ratolesti nie je ľahostajné, vybrať si z ponuky kúpaliskových bufetov je náročné. Čo si však zobrať na jedenie k vode, kde plánujete stráviť celý deň? Ideálne niečo, čo sa nepokazí, deťom bude chutiť a vy pri príprave týchto chuťoviek nestrávite hodiny. Čo by to malo byť?

Základom je nerobiť si starosti navyše

Zbalila som krém na opaľovanie? Zobrala som Miškovi klobúk? Nezabudla som na deku? A čo nafukovačka? Keď idete s deťmi k vode, či už na kúpalisko, do vodného sveta, alebo k jazeru, starostí s prípravou tohto dobrodružstva máte už dosť. Preto je základom pripraviť jedlo, ktoré vám tento výlet ešte viac neskomplikuje. Ani časovo, ani finančne. Ak nemáte doma termosku či prenosnú chladničku, nelámte si tým hlavu, zvládnete to aj bez nej. Tu sú tipy, čo zobrať na jedenie a pitie deťom k vode.

Čo zobrať deťom na jedenie k vode

Najlepším riešením je zobrať čerstvé sezónne ovocie. Sladké, šťavnaté, chutné, zdravé. Čo viac si priať? Úspech určite zožnete s melónom – červeným, žltým, oranžovým. Skúste si ho však doma nakrájať na menšie kúsky, ktoré sa budú deťom ľahšie konzumovať. Prípadne z nich môžete lyžicou vydlabať guľôčky, tie si deti môžu napichovať na vidličku či špáradlá. Ďalším vďačným ovocím sú jablká, hrušky, nektárinky, broskyne a hrozno. Žiadne z týchto ovocí nebude mať problém prežiť v teple celý deň pri vode.

Nemusí to byť však iba ovocie, čo si zoberiete s deťmi k vode. Čo by ste povedali na zeleninu? Nakrájajte si na paličky napríklad mrkvu, uhorku, prípadne zeler – tu však môže byť problém s tým, či vašej ratolesti bude chutiť. Aby ste toto jedlo osviežili, doplňte ho hummusom, v ktorom si ho deti budú namáčať. Tu nájdete recept na hummus.

Ak to chcete mať ešte jednoduchšie, vôbec sa nemusíte báť ani polotovarov. Skvelý hummus kúpite napríklad v Lidli. V prípade, že by ste chceli dopriať deťom na jedenie niečo sýtejšie, výbornou alternatívou sú práškové kaše, ktoré stačí zaliať iba vriacou vodou (kaše z dm drogérie patria k tým najlepším na trhu). O túto láskavosť môžete požiadať napríklad v bufete, kde si dáte kávu. Kašu potom stačí iba zaliať vodou, zamiešať, nechať vychladnúť a môže sa servírovať. Skvelým variantom je tiež jednoduchá bublanina či iné pečené koláče, do ktorých nejde veľa surovín – mlieko, vajcia –, ktoré rýchlo podliehajú skaze.

Ako olovrant pri vode deti ocenia niečo drobné na chrumkanie. Okrem zeleniny a ovocia to môže byť sušené ovocie, orechy, ale pokojne aj chrumky. Tie dnes nájdete v rôznych zdravších alternatívach. Vyhnúť by ste sa však mali mliečnym výrobkom, ako jogurty, miláčiky alebo rôzne tvarohové dezerty. Tie by sa mohli rýchlo pokaziť.

Čo zobrať deťom na jedenie k vode

Čo zobrať deťom na pitie k vode

Tip, čo zobrať deťom na pitie k vode, začneme tým, čo im nezobrať. Vyhnite sa sladkým nápojom s vysokým obsahom cukru. Najlepším riešením je čistá voda, prípadne nesladený čaj. Ak máte ešte dojča, skvelou voľbou je čaj rooibos, dojčenská voda či v prípade potreby vychladená prevarená voda. Ak by ste deťom predsa len chceli urobiť tento deň ešte výnimočnejším a pripraviť im niečo netradičné na pitie, môžete im urobiť nesladenú citronádu, do ktorej pridáte popučené listy medovky či mäty. Alebo to môže byť domáca levanduľová limonáda.

Pri celodennom výlete pri vode s deťmi môžete oceniť i tieto články:

Ako postupovať, keď sa dieťa topí? Takto sa tomu vyhnete

Čo so sebou na kúpalisko s dieťaťom

Chemický alebo minerálny filter? Vyberte vhodný opaľovací krém pre dieťa

Pripravte sa na leto. Sú slnečné okuliare vhodné pre malé deti

0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Vyberte vhodný opaľovací krém pre dieťa
Chemický alebo minerálny filter?