Prečo je dobré zmrazovať citróny

Prečo je dobré zmrazovať citróny?

Tipy a triky, ktoré vám nám uľahčia život v domácnosti existujú už celé desaťročia. Mnohé z nich však dodnes poriadne nepoznáme. Patrí medzi ne aj zmrazovanie citrónov, ktoré prináša zaujímavé benefity. Viete o aké ide?

Celosvetoví obľúbenci

Citróny patria medzi obľúbené druhy ovocia na celom svete. Sú super zdravé pre vysoký obsah vitamínu C, ktorý posilňuje náš imunitný systém a pomáha telu bojovať s infekciami. Dokonca sa považujú aj za duševne prospešné, keďže napomáhajú zbaviť sa depresie či stresu. Pridaním niekoľkých kvapiek do vody či jedla si hneď osviežime život a obnovíme chuťový profil. Citrónová šťava je veľmi populárna aj v kombinácii s inými nápojmi.

Šťava či kôra z citrónov sa pridáva aj do jedál a koláčov, čím prispieva k nezameniteľnej chuti a aróme. Toto ovocie sa nekonzumuje priamo práve pre svoju maximálnu kyslosť. Zmrazením je však oveľa vhodnejšie na desiatu. V čom spočíva toto tajomstvo?

Nízke teploty výrazne znižujú kyslosť

Dôvodom, prečo mrazené citróny chutia inak ako tie, ktoré skladujeme pri izbovej teplote je práve úroveň kyslosti. Zamrazenie znižuje túto kyslosť a preto chutia výrazne menej kyslo. Kyslosť sa vráti až po úplnom rozmrazení ovocia.

Citrónová kôra obsahuje päť až desaťkrát viac vitamínov ako samotná šťava, preto by sme ju mali zaručene využiť a nevyhadzovať. Mrazená kôra chutí výborne, len sa treba uistiť, že citrón sme pred uložením do mrazničky poriadne umyli. Tak čo? Vyskúšate to aj vy?

Nízke teploty výrazne znižujú kyslosť
2 2 hlasov
Hodnotenie článku