úložný priestor

Trápi vás nedostatok úložného priestoru?

Začnite ho využívať efektívnejšie

Málo miesta v skrini, nemáte kde skladovať sezónne oblečenie, knihy sa vám kopia vedľa postele a vianočné ozdoby treba tiež niekam uložiť. Ak aj vy máte problém s nedostatkom úložného priestoru, namiesto novej vstavanej skrine začnite využívať efektívnejšie možnosti, ktoré máte. Ako na to?

Veľké upratovanie

Prvým krokom je revízia všetkých úložných priestorov – od skrine cez perinák až po poličky v kuchyni. Určite narazíte na artefakty, o ktorých ste ani netušili, že ich ešte máte: karnevalový kostým zo základnej školy, zaváraniny po predchádzajúcom nájomníkovi či o tri čísla väčší kabát po tete. Veľa z nás si pri skladovaní takýchto vecí hovorí: „Radšej to odložím, to sa možno zíde.“ Teraz prišiel čas pozrieť sa pravde do očí a spýtať sa sám seba: „Naozaj to ešte niekedy budem potrebovať?“ Pretože pri zbavovaní sa nepotrebných vecí je dôležitý racionálny prístup, iba tak uvoľníte úložný priestor pre predmety, ktoré skutočne využijete. Bez veľkého upratovania a odosobnenia to nejde.

revízia priestorov

Dizajnové boxy

Minimálna investícia, ktorá dokáže veľké veci – papierové krabice s vkusnou potlačou dokážete zladiť i so svojím interiériom – sú obrovským pomocníkom za minimálne náklady. Môžete do nich uložiť drobnosti, dokumenty, ale aj oblečenie či staré fotky. A kam ich umiestniť? Tam, kde nebudú nikomu prekážať – na skriňu, za dvere, pod posteľ. Vďaka takýmto boxom dokážete získať extra úložný priestor, ktorý pri správnej voľbe dizajnu môže slúžiť dokonca ako interiérová dekorácia.

Dizajnové boxy


Netradičný úložný priestor

Úložný priestor možno nájdete aj tam, kde by vám to nenapadlo. Jeho výhodou je, že vám nebude uberať z priestoru izby, keď sa ho rozhodnete využiť. Skvelým riešením je umiestniť po obvode spálne či chodby poličku tesne pod strop – práve na ňu môžete ukladať papierové boxy, prútené košíky s dekami či špeciálne vrecká na sezónne oblečenie, ktoré stiahnete vysávačom na čo najmenší objem. Skvelou voľbou je tiež úložný priestor pod posteľou, ktorý nemusí slúžiť iba na periny. Skúsiť tiež môžete využiť miesto pod schodmi, pokojne tam dajte knižnicu, boxy, alebo skladujte topánky, ktoré momentálne nenosíte. Nebojte sa zapojiť kreativitu a nájsť netradičné riešenie, ktoré vám pomôže využívať úložný priestor efektívnejšie.

Jedno dnu, druhé von

Zásadným pravidlom, aby ste využívali úložný priestor skutočne efektívne, je „jedno dnu, druhé von“. Keď si kúpite nový kabát, starého by ste sa mali zbaviť – podarovať ho mladšej sestre, venovať charite alebo predať za symbolickú cenu, rozhodnutie je na vás. A týmto pravidlom by ste sa mali riadiť nielen pri kúpe oblečenia, ale čohokoľvek, čo nezbierate: náčinia do kuchyne, hračky pre deti či dekorácie. Práve toto je najlepší spôsob, aby váš domov nikdy nevyzeral preplnene a nedostatok úložného priestoru pre vás ostal iba spomienkou.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku