domov a vône

Čím vonia váš domov?

Tipy na bytové parfémy

Zimu už je naozaj cítiť vo vzduchu. Ak si chcete aspoň trochu zahriať zmysly, porozhliadnite sa po esenciálnom oleji – príjemná korenistá vôňa zútulní a rozohreje domácnosť. Nemusíte nutne ostať pri starej známej klasike akými sú napríklad jabĺčko či škorica. Možností je neúrekom! Vďaka vhodne zvolenej vôni sa môže každý príbytok zmeniť na čarovné miesto plné pohody. Záleží len na vás, na čo máte chuť:

Pokojný domov

Dlhé zimné večery dozaista spríjemní jemná aróma bavlny. Táto upokojujúca, pôvabná a vzdušná vôňa nadýchanej posteľnej bielizne vnesie pohodu nielen do spálne, ale nádherne prevonia celú domácnosť čistotou. Ak máte radi krehké vône, môžete vyskúšať aj hodváb, prípadne biely čaj.

Pokojný domov


Vône na relax

Exotické drevité vône ako santal alebo céder vnesú do domácnosti to pravé teplo domova. Dobre sa kombinujú s voňavým jazmínom a silicou kvetu kvetov – ylang ylang. Tá je známa svojimi úžasnými vlastnosťami – prispieva k uvoľňovaniu napätia, vyvolávaniu príjemných pocitov a dokonca sa jej pripisujú aj afrodiziakálne účinky. Ak by ste sa cítili prechladnutý, z drevitých navyše odporúčame eukalyptus. Postará sa o to, že sa vám bude lepšie dýchať a zaspávať.

Niečo chutné

Pre tých, ktorí holdujú ovocným vôňam, je ponuka snáď najrozmanitejšia – figy, slivky, mandarínky – naše známe a aj cudzokrajné neobyčajné vône nájdete vo formách sviečok, domácich parfémov, trendy vonných tyčiniek či esenciálnych olejov. Tie si môžete kombinovať skutočne podľa vlastnej fantázie. Postačí vám malá aróma lampa, prípadne difuzér. Len majte na pamäti, že chutné vône naozaj aj podporujú chuť do jedla!

Vianoce

Neodmysliteľnou vôňou Vianoc je pre mnohých práve vôňa medovníčkov a vanilkových rožtekov. Omamný klinček, vanilka či med v kombinácii so škoricou a orieškami podprahovo spúšťajú mechanizmi vianočnej nálady, hneď ako sa nám dostanú na špičku nosa.

vôňa Vianoc


Správne zvolená vôňa vie nielen dotvoriť atmosféru, doplniť priestor, ale občas aj prekryť a neutralizovať niektoré nechcené pachy. A keď dostanete chuť na zmenu, stačí si vybrať novú vôňu. Navyše, ponuka sviečok, difuzérov, či aróma lámp je neskutočne široká a často ide o veľmi vydarené kúsky, ktoré sa môžu stať zaujímavým dizajnovým doplnkom do domácnosti.

Bytové doplnky pre krajší domov
0 0 hlasov
Hodnotenie článku