Rady proti padaniu vlasov, ktoré skutočne fungujú

Rady proti padaniu vlasov, ktoré skutočne fungujú

Padanie vlasov nepoteší nikoho. Pozná ho väčšina žien po pôrode aj mužov po štyridsiatke, ale nadmerné strácanie vlasov sa môže objaviť kedykoľvek. Príčiny bývajú rôzne, od stresu cez nedostatok vitamínov, kolísajúcu hladinu hormónov až po dedičný problém. Dôležité je pátrať po príčine a vyriešiť ju. Ak vás trápi problém padania vlasov, skúste naše rady.

Bylinkové kúry, najčastejšie tipy proti padaniu vlasov

Po stáročia overené účinky liečivých byliniek pomáhajú aj v prípade problémov s vlasmi. Najznámejšou bylinkou proti vypadávaniu vlasov je žihľava dvojdomá. Vlasy pravidelne oplachujte vodou s vylúhovanou žihľavou. Jej pozitívne účinky by sa mali prejaviť už do dvoch týždňov. Žihľava je vlasový životabudič, zabraňuje ich padaniu, a zároveň podporuje rast. Po umytí môžete na vlasy naniesť rakytníkový olej, ktorý pôsobí blahodarne na oslabené vlasy. Podobne vlasom pomáha aj tinktúra z lopúcha. Vyživuje korienky aj pokožku hlavy a priaznivo vplýva aj na rast nových vlasov.

Prírodné mydlo namiesto šampónu

Skúsili ste si niekedy umyť vlasy špeciálnym tuhým mydlom na vlasy? Na trhu je ich dnes už široká ponuka, dajte si však pozor pri výbere. Kvalitné vlasové mydlá obsahujú iba prírodné zložky a nezaťažujú vlasy chemickým zložením. Tuhý šampón je okrem benefitov pre vlasy navyše spratný a tým, že neobsahuje plastový obal, aj šetrný k životnému prostrediu.

Skúsili ste si niekedy umyť vlasy špeciálnym tuhým mydlom na vlasy?

Masážou k zdravým vlasom a pokojnej mysli

Masážou hlavy môžete spojiť príjemné s užitočným. Odbúrate stres, upokojíte myseľ, a zároveň pomôžete svojim vlasom, ktorým masáž vráti vitalitu. Masáž vlasovej pokožky sa vykonáva šetrne, končekmi prstov a môžete si ju dopriať aj počas umývania vlasov. Nejde o žiadnu novinku, masáž hlavy je osvedčená a obľúbená kúra pochádzajúca z Indie, kde je bežnou súčasťou starostlivosti o vlasy.

Doplňte chýbajúce vitamíny a minerály

Príčinou nadmerného vypadávania vlasov môže byť aj nedostatok dôležitých vitamínov a minerálov. Chýbajúci biotín, nazývaný aj vitamín H od nemeckého slova Haut, čo znamená koža, sa prejavuje nezdravou pokožkou, problémami s vlasmi a lámajúcimi sa nechtami. Doplňte ho a čoskoro pocítite rozdiel. Vlasom pomáha aj železo a zinok, ale pozor na vysoké dávky najmä v prípade železa, ktoré môže organizmus zaťažiť. Pomôže aj úprava jedálnička. Ľanové semienka, vlašské orechy aj ryby, najlepšie losos a tuniak sú potraviny obsahujúce vo veľkej miere vitamíny, ktoré potrebujú aj vaše vlasy.

Príčinou nadmerného vypadávania vlasov môže byť aj nedostatok dôležitých vitamínov a minerálov.
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
4 signály, že ste pri maľovaní zvolili nesprávnu farbu
4 signály, že ste pri maľovaní zvolili nesprávnu farbu