Vyrobte si šumivé čistiace bomby na WC

Návod: Vyrobte si šumivé čistiace bomby na WC

Vyčistiť a prevoňať toaletu bez použitia agresívnej chémie a bez toho, aby ste misu museli prácne čistiť kefou, sa dá. A veľmi jednoducho a lacno. Stačí použiť jedlú sódu, kyselinu citrónovú, pár kvapiek obľúbených esenciálnych olejov a vyrobiť si šumivé čistiace bomby, ktoré sa o všetko postarajú.

Na výrobu šumivých bombičiek do záchoda potrebujete:

1 1/3 šálky sódy bikarbóny (jedlej sódy)

½ šálky kyseliny citrónovej

1 – 2 lyžičky vody v rozprašovači

30 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja

30 kvapiek mätového esenciálneho oleja

10 kvapiek citronelly

silikónovú formu na ľad alebo pralinky

Postup: Ako vyrobiť šumivé tablety do WC

  1. V miske zmiešajte lyžicou sódu bikarbónu a kyselinu citrónovú, dôkladne premiešajte. Pokvapkajte esenciálnymi olejmi.
  2. Pomocou rozprašovača zmes jemne navlhčite. Naozaj jemne, ak to preženiete, celá zmes vám vyšumí priamo v miske a čistiaci efekt sa stratí.
  3. Nasaďte si ochranné rukavice a zmes natlačte do silikónovej formy a nechajte dôkladne vyschnúť, minimálne 3 hodiny.
  4. Opatrne vyklopte a preložte do sáčku alebo dózy. Formu dôkladne umyte.

Takúto bombičku stačí hodiť do toalety a nechať vyšumieť. Následne môžete tvrdohlavé nečistoty dočistiť kefou a spláchnuť. Zápach aj špina sú preč!

Ak vás trápi zašednutá WC misa a dlhodobé znečistenie, ktoré nejde ničím odstrániť, povolajte na pomoc perkarbonát sodný. Peroxouhličtan sodný je chemická zlúčenina uhličitanu sodného a peroxidu vodíka, tvoriaca biele až bezfarebné kryštály rozpustné vo vode s čistiacou schopnosťou, ktorú aktivuje horúca voda. Peroxouhličtan sodný je oxidačným činidlom a súčasťou mnohých čistiacich prípravkov pre domácnosť aj priemyselné práčovne, prirodzene biely, odstraňuje fľaky, usadené nečistoty aj vodný kameň. Zoženiete ho v drogérii, ekologických aj v bezobalových obchodoch. Stačí ho nasypať do misy a zaliať vriacou vodou, nechať 20 minút vyšumieť, následne použiť kefu na dočistenie a spláchnuť čistou vodou. Ekologické, ekonomické a ešte aj dezinfekčné riešenie!

Upozornenie: Šumivé bomby ani perkarbonát nenechávajte v neoznačených sáčkoch či dózach a chráňte ich pred deťmi a domácimi zvieratami. Hoci nejde o leptavú chemikáliu, je nebezpečná pre pokožku aj sliznice.

Ako vyrobiť šumivé tablety do WC
0 0 hlasov
Hodnotenie článku