Menej tradičné vianočné darčeky

(Menej)tradičné vianočne darčeky, ktoré netradične potešia

Premýšľate nad ekonomickými a ekologickými tipmi na vianočné darčeky? Máte pocit, že vaši blízki všetko majú a nič nepotrebujú? Chcete to tento rok urobiť konečne inak? Možno vás inšpirujeme.

Izbová rastlina

Darovať pod stromček niečo živé je celkom výzva aj odvaha. V žiadnom prípade nedarujeme ako prekvapenie šteniatka, mačiatka ani rybičky, iba po predchádzajúcej dohode s budúcim majiteľom, to všetci vieme. Ale izbová rastlina je výnimka. Je to síce živý tvor, no starostlivosť o ňu nie je taká náročná ako v prípade domáceho zvieratka. Poteší všetkých milovníkov praktických darov, vyznávačom “less waste” životného štýlu, mladých aj starých. Že vám to nenapadlo?

To, čo milujeme

Zatvorte oči a predstavte si, čo má váš milovaný najradšej. Detské žuvačky? Čokoládu, ktorú by dokázal jesť na kilá? Balzamy na pery? Tak im to doprajte, pokojne aj ročnú zásobu. Nie je to plytvanie, plytvanie by bolo, ak by ste kúpili niečo, čo nepotrebuje, len preto, aby ste mu niečo kúpili! Takže pokojne celý kartón obľúbených žuvačiek pod stromček, zahoďte predsudky.

Poukážka na drobné pozornosti

Ak už vaše deti neveria na Ježiška (alebo nikdy neverili), môžete spoločne vyrobiť darčeky pre ostatných členov rodiny – nemusia to však byť kresbičky či iné kreatívne výtvory. Môžu to byť pokojne poukážky – napríklad na venčenie psíka, upratanie (sestrinej) izbičky, vynesenie smetí – môžu to byť pokojne aktivity, ktoré robia bežne, avšak tieto poukážky môže obdarovaný využiť vtedy, kedˇ sa mu nebude práve chcieť. Je to milé, pokojne si môžete urobiť srandu aj zo starých rodičov a venovať im poukážky na víkend strávený s vašimi deťmi (vnúčatami) alebo na kočíkovanie najmladšieho člena rodiny. Úsmev na tvári je ten najhodnotnejší darček!

Darujte darované

Kedysi sa na darovanie darovaných predmetov pozeralo cez prsty, ale to už máme za sebou. Dostali ste od kamarátky krásnu kabelku, ktorú už nevyužívate, lebo nosíte len batohy, stále však vyzerá ako nová a nechcete ju len tak predať, lebo má pre vás citovú hodnotu. Darujte ju kamarátke, s príbehom. Napíšte ku kabelke krátky životopis, dajte jej ďalšie smerovanie, nech začne písať novú životnú kapitolu. Darujte pokojne aj prečítané knihy. Nikdy však nevenujte ďalej to, čo pre vás reálne žiadnu hodnotu nemá a len sa toho chcete zbaviť, ale ten rozdiel snáď všetci chápeme, však?

Darujte darované
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
triky v kuchyni
7 trikov, ktoré majú pri varení cenu zlata