Jednoduchý RECEPT na punčové rezy

Jednoduchý RECEPT na punčové rezy, ktoré zvládne naozaj každý

Niekde hlboko v našej spoločnosti je zakorenená predstava, že punčové rezy sú zákusok náročný na výrobu. Opak je však pravdou! Bude vás to stáť trošku času, no tradičné domáce punčáky si zamiluje celá rodina. Vyskúšajte náš jednoduchý recept na punčové rezy od starej mamy.

Na punčové rezy potrebujete:

Na jeden plát cesta potrebujete: (vo finále budete potrebovať 3 pláty cesta):

3 domáce vajcia veľkosti M/L

120 g kryštálového cukru

120 g polohrubej múky

1/2 balenia kypriaceho prášku

1 polievkovú lyžicu minerálky

1 polievkovú lyžicu rastlinného oleja (slnečnicový, repkový)

ružové potravinárske farbivo

marhuľový alebo ríbezľový džem

Na rumový rozvar:

400 ml vody

200 g kryštálového cukru

100 ml kvalitného rumu

punčovú arómu

Na cukrovú polevu:

400 g práškového cukru

8 PL prevarenej a ešte horúcej vody

ružové potravinárske farbivo

Postup: Ako upiecť punčové rezy

  1. Najskôr zapnite rúru a pripravte si plech vystlaný papierom na pečenie, aby mal izbovú teplotu. Rúru zapnite na 180 stupňov.
  2. Vajcia vyšľahajte s cukrom do peny, pridajte lyžicu vody, lyžicu oleja a múku, do ktorej ste zamiešali kypriaci prášok. Ručne prešľahajte a rozotrite na papier na pečenie. Ak máte teplovzdušnú rúru, môžete piecť všetky tri pláty naraz. Do posledného plátu pridajte pár kvapiek/zrniečok potravinárskeho farbiva, aby mal krásnu ružovú farbu. Pečte asi 15 – 20 minút podľa skúseností s vašou rúrou.
  3. Pripravte si rozvar z vody, cukru a rumu – do prevarenej vody pridajte cukor a miešajte do rozpustenia, pridajte rum a premiešajte.
  4. Prvý plát cesta prevráťte na plech, opatrne stiahnite papier na pečenie a precízne polejte tretinou rozvaru. Potrite jemnou vrstvou marhuľového džemu. Postup opakujte s ružovým plátom, ktorý položíte na džemovú vrstvu. Opäť polejte tretinou rozvaru, potrite džemom a priložte posledný plát cesta. Polejte zvyškom rozvaru. Koláč prikryte papierom na pečenie a zaťažte plechom s vodou alebo inou záťažou (napr. balíčkami múky či strukovín).
  5. Koláč po 3 – 12 hodinách zaťažovania v chlade polejte polevou (preosiaty práškový cukor zmiešajte s horúcou vodou a pár kvapkami farbiva) a nechajte stuhnúť. Krájajte na rezy.
0 0 votes
Article Rating