Ešte nemáte v šatníku overal?

Ešte nemáte v šatníku overal?

5 dôvodov, prečo ho naozaj potrebujete

V deväťdesiatych rokoch zažili overaly comeback, následne sa na čas vytratili z našich šatníkov a pred pár rokmi na módne móla zavítali zase. A z nich sa presunuli aj do mnohých skríň a nosia sa dodnes. Vy ešte nemáte overal? Robíte chybu.

Overal je univerzálny módny kúsok ušitý ako jeden kus odevu. Existuje celý rad strihov, môžete si vybrať s dlhými nohavicami či krátkymi, s rukávmi či bez, s opaskom alebo ho previazať farebnou šatkou. Jedinou nevýhodou je, že keď idete na toaletu, musíte si vyzliecť vrchnú časť overalu. No rýchlo na ňu zabudnete! Pozitíva totiž prevažujú.

1. Zvýrazní prednosti, ukryje nedostatky

Overal svedčí štíhlym aj plnoštíhlym ženám. Krásne v ňom vyniknú krivky, ak ho previažete napríklad opaskom alebo tenkým hodvábnym šálom, zakryje nedostatky, ak si vyberiete jemen oversize strih s predĺženými nohavicami a zvolíte k nemu topánky na vysokom opätku. Ak vám overal nesadol, znamená to, že ste len nenašli správny strih.

2. Jednoducho sa kombinuje

Ak si chcete vyskladať minimalistický šatník, overal je super kúsok. Môžete ho nosiť aj ako nohavice – ak si naň dáte mikinu či pulóver, odvážnejšie dámy si môžu vrchnú časť vyzliecť, nahradiť ju topom a uviazať ju okolo pása.

3. Do práce aj do divadla

Overal vyzerá výborne s lodičkami aj s teniskami. Hodí sa do práce, na nákup aj s deťmi na ihrisko, oceníte ho aj ako elegantný outfit s vysokými topánkami doplnený hodvábnou blúzkou alebo veľkou šatkou. Nebojte sa ani vrstvenia. Pokojne si pod overal oblečte blúzku či v zime rolák.

4. Na každé ročné obdobie

Pod overal si môžete obliecť rolák aj pančušky a nosiť ho aj v zime, vôbec to nemusí byť len letný kúsok. Vyberte si model s jednoduchým strihom z jednofarebnej látky tak, aby sa vám neopozeral a mohli ste ho jednoducho kombinovať. Ak si vyberiete strih bez rukávov, môžete naň nahodiť košeľu či sako, prípadne rifľovú bundičku a máte celý rad outfitov do každého počasia.

5. Nekonečné pohodlie

Overal je pohodlný! Ak sa v ňom pohodlne necítite, siahnite po inom strihu, väčšej veľkosti alebo inom materiále. Nájsť ten svoj vysnívaný môže byť celkom fuška, ale keď sa vám to podarí, privítate v šatníku kúsok na celý život. Nebojte sa pri overale investovať – kúsky z ľanu sú zvyčajne drahšie, no vďaka výborným termoregulačným vlastnostiam môžete overal nosiť celoročne.

Overal je pohodlný
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
100 najchutnejších receptov pre deti
100 najchutnejších receptov pre deti 1