ako upratať dekorácie

Ako správne upratať a skladovať sezónne dekorácie

Natrápili ste sa tento rok s upratovaním vianočných dekorácií? Povedali ste si, že to za ten vyzdobený byt ani nestálo? Alebo je to pre vás hračka a všetko dáte do jednej krabice? Potom si však spomeňte na každoročné rozmotávanie svetelnej reťaze a hľadanie jednotlivých gulí či dekoratívnych obrúskov… A pritom je to také jednoduché! Stačí, že dodržíte pár pravidiel pri upratovaní a skladovaní sezónnych doplnkov a ušetríte si množstvo času a nervov. Tak poďme na to.

1. Vytvorte si kategórie

Dobrá organizácia spočíva vo vytvorení kategórií. Vianočné dekorácie sú rôzne. Vytvorte si kategórie, ktoré si ľahko zapamätáe. Napríklad: svetlá a svetielka, vianočné gule krehké, ozdoby na zavesenie drevené, doplnky na stolovanie, sošky, externé dekorácie a podobne.

Vytvorte si kategórie2. Vhodné krabice, obaly

Vyberte si krabice alebo obaly, ktoré ochránia krehké dekorácie. Niektoré z vecí môžu byť uložené v ich pôvodnom obale, niektoré si žiadajú iné balenie, aby ste ušetrili miesto alebo ich ochránili pred poškodením. Na háčiky môžete použiť napríklad obal na CD alebo DVD, na väčšie ozdoby prípadne krabice z topánok.

  • Veľmi krehké malé ozdoby môžete zabaliť do obalu od vajíčok.
  • Umelý vianočný stromček môžete zabaliť do vriec na smeti, aby sa nezaprášil a vetvičky zostali nepoškodené.
  • Ozdobné reťaze môžete omotať okolo kúsku kartónu – napríklad na rolku z kuchynských utierok – tak sa nezamotajú ani nezničia.
  • Krehké predmety, ktoré ukladáte do krabice, najskôr obaľte servítkou, novinami alebo bublinkovou fóliou.

3. Označte krabice

Predtým ako krabice uložíte na povalu, do pivnice alebo garáže, každú z nich môžete ozdobiť etiketou, na ktorú vyznačíte, čo sa nachádza vo vnútri. Budete mať tak prehľad a nebudete musieť každú z nich otvárať, aby ste vedeli čo je vo vnútri.

4. Očíslujte obsah

Aby ste ušetrili budúci rok čas, očíslujte vaše krabice v poradí v akom ste zvyknutý zdobiť váš byt. Napríklad číslom 1 označíte krabicu s pohľadnicami, pretože tie posielame ako prvé, číslom 2 stromček, 3 môžu byť svetlá a podobne.

TEMPOtip: Ešte pred tým ako zavriete krabice, prejdite sa ešte po celom byte, či nenatrafíte na nejakú zabudnutú ozdôbku, aby ste ju mohli priradiť k ostatným. Skontrolujte aj vchodové dvere – tam najčastejšie zabúdame zavesené vence.

Očíslujte obsah
0 0 votes
Article Rating