Ako si zvýšiť sebavedomie vďaka dekoráciám v interiéri

Ako si zvýšiť sebavedomie vďaka dekoráciám v interiéri

Pomysleli ste si niekedy pri pohľade na výraznú dekoráciu, že tú by ste rozhodne nechceli? A napadlo vám, že môže ísť o nízke sebavedomie, strach odlíšiť sa a nie len o „iný vkus?

Spôsob, akým si zariaďujeme svoje príbytky, o nás vypovedá veľmi veľa. O našom sebavedomí, o tom, či sme asertívni alebo nedokážeme povedať nie, takisto o tom, či sme domáci majstri, umelci či športovci…

Každý má svoj štýl a vkus…

Pravdaže. A zamysleli ste sa už nad tým svojím? Čo ho ovplyvňuje? Finančná kondícia rodiny, zaužívané vzory z pôvodnej domácnosti, módne trendy, akciová ponuka v obľúbenom obchode?

Zlaté prvky

Ak si odmyslíme trblietavé Vianoce, pre viacerých ľudí je zlato počas roka v interiéri tabu. Argumentujú, že zlaté prvky v interiéri sú príliš snobské. Alebo naopak – pôsobia lacno, pretože ide len o „mačacie zlato“ na gýčových dekoráciách.

Keď sa však prenesieme cez predsudky, citlivo kombinované zlaté prvky dokážu vytvoriť luxusnú atmosféru v každej domácnosti. Tá podporí nielen vaše sebavedomie, ale aj správanie sa. Spôsob, akým budete spolu komunikovať, ako sa budete starať o seba aj jeden o druhého bude aspoň o triedu vyšší.

Nemáme pritom na mysli lesklé fotorámiky. Ale čo tak zlatisté závesy, zlaté vankúše na gauči alebo obraz na sivej stene so zlatistými odtienkami?

Mohutná izbová rastlina

Izbová rastlina ako dominanta miestnosti, ale pozor – v krásnom, jednoduchom a stabilnom kvetináči. To je niečo vznešené, čo odzrkadľuje schopnosť majiteľa „zariadiť veľké veci, uživiť, postarať sa, prosperovať“…

A pritom je to také jednoduché, pretože väčšina mohutných izbových rastlín je absolútne nenáročná.

Výrazné prvky

Ak sa vám pri predstave výrazného NEUŽITOČNÉHO prvku v domácnosti robí husia koža, nájdite si čas a zamyslite sa. Prečo z neho máte strach? K čomu to vlastne máte odpor? Bojíte sa „míňať peniaze a miesto“ na niečo neužitočné? A prečo vlastne?

Stáva sa, že výrazných dekorácií sa boja ľudia s nízkym sebavedomím, ktorí majú strach vystúpiť z davu, otvorene presadiť svoj názor a byť skrátka „sami sebou“.

A práve dekorácia, ktorej sa najviac bojíme, nám môže pomôcť sebavedomie liečiť a pracovať s ním. Tu je reč o veciach, ktoré sa vám v kútiku duše páčia, ale nedovolíte si ich. Čo to je? A ako sa budete cítiť potom, čo tejto dekorácii doma vytvoríte čestné miesto a budete ju denne obdivovať?

Mohutná izbová rastlina
0 0 votes
Article Rating