Ako si správne žehliť vlasy

Ako si správne žehliť vlasy?

Túto zásadnú chybu možno robíte aj vy!

Žehlenie vlasov vôbec nemusí byť pre vašu korunu krásy veľkým postrachom. Ak si vlasy žehlíte správne, zväčša im neškodíte. Stačí však mať zopár zlozvykov a svojim vlasom dáte tak zabrať, že už to nemusia rozchodiť a jedinou záchranou bude radikálny strih. Ako si teda správne žehliť vlasy? A čo určite nerobiť?

1. Vlasy žehlíme umyté

Vlasy žehlíme ideálne v deň umývania. Musia byť dôkladne umyté od zvyškov stylingových prípravkov, prachu, mastnoty aj zvyškov pokožky a lupín. Vhodné je vlasy umývať dvojfázovo, to znamená dôkladne navlhčiť vodou, naniesť šampón, nechať krátko pôsobiť, vymasírovať pokožku hlavy, zmyť a následne opäť naniesť šampón, vymasírovať, naniesť do dĺžok a opláchnuť prúdom vody. Až po tomto kroku aplikovať kondicionér, povtláčať ho do mokrých vlasov a opäť dôkladne zmyť.

2. Vlasy žehlíme suché

Vždy žehlíme dôkladne vysušené vlasy. Najmä pri pokožke hlavy nesmú byť vlhké. Ak by ste žehlili vlhké vlasy, môžete si ich nielen zničiť či úplne odpáliť, môže dôjsť aj k popáleninám na vlasovej pokožke hlavy či čele a tvári. Vlhkosť z vlasov sa začne rýchlo vyparovať, vlasy zasyčia ako naparovacia žehlička a nepríjemnosti sú na svete. Vlasy vždy sušte pomocou kefy prameň po prameni v smere od pokožky hlavy ku končekom.

3. Vlasy žehlíme chránené

Vhodné je pred samotným žehlením do vlasov aplikovať prípravok určený na ochranu vlasov pre teplom zo žehličky – pozor, niektoré sa aplikujú do vlhkých vlasov, ešte pred fénovaním. Nezamieňajte si však prípravky so stylingovými prípravkami, tie do vlasov patria až po žehlení. Termoregulačné prípravky chránia vlas pred poškodením, zaceľujú ho a vo výsledku vlasy pôsobia zdravšie a lesklejšie. Takýto prípravok dokáže predĺžiť príjemný pocit z krásne vyrovnaných vlasov.

4. Správna teplota žehlenia vlasov

Vlasy žehlíme žehličkou nastavenou na 185 stupňov. Pri tejto teplote vlasy vydržia vyrovnané a zároveň sa neničia prílišným otváraním vlasového vlákna (to sa deje pri vyššej teplote). Ak vlasy žehlíte chladnejšou žehličkou, môže sa stať, že efekt vyrovnania bude krátkodobý alebo sa príliš nadriete, kým vlasy vyrovnáte a budete zbytočne pramen po prameni prechádzať žehličkou opakovane a tým ho ničiť.

5. Nezabudnite na hrebeň

Nevyhnutnou pomôckou pri žehlení vlasov je hrebeň. Žehlenie s hrebeňom vyžaduje určité zručnosti, no zvyknete si. Vlasy pred žehlením dôkladne rozčešte a následne prameň po prameni ešte pred prechodom žehličky prečešte hrebeňom s hustými hrotmi. Zabezpečíte tak, že sa vlasy vyrovnajú v celej dĺžke a nezničia sa nezamotajú sa končeky.

6. Nikdy nežehlite nastylované vlasy

Vlasy žehlite iba v deň umytia a nikdy nie nastylované stylingovými prípravkami! Tie by ste mohli vďaka teplu do vlasov doslova pripiecť, vlas sa tým zničí, dokonca sa môže zlomiť a odpadnúť. Takto poškodené vlasy zachráni často len dôkladné vyčistenie a dodanie výživy v salóne alebo v horšom prípade radikálny strih. Žehliť vlasy sa odporúča max. 2-krát do týždňa (po umytí). Ak vám na druhý deň rovné vlasy nedržia, urobte si refresh – nastriekajte si ich kvetinovou vodou, prečešte, zatočte do uzlov a vyfúkajte vlažným fénom. Vlasy získajú objem, budú pekne voňať a jemné vlnky z vás urobia divu.

0 0 votes
Article Rating