Ako sa vyhnúť vyrážkam pod respirátormi?

Akné pod rúškom?

Ako sa vyhnúť vyrážkam pod respirátormi?

Ak vás trápi problematická pleť, je možné, že pod rúškom či respirátorom trpí ešte viac. Objavujú sa vám v okolí pier, na brade či lícach nepríjemné vyrážky? Skúste tieto tipy.

Respirátor pravidelne vymieňajte

Pri kúpe respirátora v lekárni vám ochotne povedia, koľko hodín ho môžete bezpečne nosiť. Po tomto čase sa musí vymeniť za nový. Ak ho nosíte kratší čas, ako je odporúčané, nechajte ho otvorený vyvetrať na čerstvom vzduchu, ideálne by bolo, ak by naň dopadali slnečné lúče. Táto prírodná dezinfekcia dokáže veľmi efektívne respirátor vyčistiť a tým pádom aj odľahčiť vašu pleť.

Nedotýkajte sa tváre

Ak je to možné, nedotýkajte sa zbytočne tváre. Respirátor si nasaďte čistými rukami, následne ho zložte tiež čistými rukami a zlikvidujte v súlade s odporúčaniami. Nenoste ho iba tak zavesený na zápästí či hodený v kabelke, ktorá je rajom pre baktérie – tie si s spolu s ním nasadíte na tvár!

Vynechajte hutný mejkap a púder

Ak sa vaša pleť pod respirátorom potí, vynechajte krycí mejkap a púder, nechajte ju čo najviac voľne dýchať. Siahnite však po hydratačných krémoch, prípadne ľahkých BB krémoch s jemnou krycou schopnosťou, ktoré vytvoria tenkú bariéru medzi pokožkou a povrchom respirátora. Akné môže byť aj prejavom dehydrovanej podráždenej pleti, tak nezabúdajte veľa piť a respirátor majte nasadený vždy správne tak, aby sa zbytočne nehýbal a nešúchal.

Zabudnite na rúž

Rúž je síce príjemným spoločníkom a zlepší vám deň, ak však znečistí respirátor z vnútornej strany, rúž sa môže dostať do kontaktu s vašou pleťou, dráždiť ju a spôsobiť aknózne prejavy.

Dajte si skontrolovať zuby

V akom stave je vaša zubná dutina? Navštevujete pravidelne dentálnu hygienu? Čistíte si poctivo aj medzizubné priestory a používate škrabku na jazyk? Akné na brade, sánke a v okolí úst môže byť tiež prejavom pokazených zubov, skrytého zápalu aj premnožených baktérii, ktoré spôsobujú zubný kaz. Respirátor v tomto prípade problém môže ešte zvýrazniť, keďže sa vydychované čiastočky zdržiavajú v okolí úst.

0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Ako byť efektívny pri práci z domu
Ako byť efektívny pri práci z domu