5 nápadov do interiéru

5 nápadov do interiéru

Odvážne kombinácie, ktorých sa netreba báť

Bojíte sa doma pestrých farieb, kvetinových vzorov alebo lesklých kovových materiálov? Pokoj, všetko sa dá vhodne kombinovať. Podelíme sa s vami o 5 rafinovaných nápadov do interiéru, vďaka ktorým váš domov zažiari.

Výrazné prvky nemusia váš domov zmeniť na cirkus. Stačí, ak ich citlivo skombinujete.

1. Tapety s kvetinovým vzorom

Zaujali vás tapety s výrazným kvetinovým vzorom? Tak si ich doprajte. Dobre sa kombinujú s jednofarebným čalúneným nábytkom a s  dreveným nábytkom s nenápadnou textúrou.

Vyberte si z pestrej farebnej tapety odtieň, ktorý sa vám najviac páči. A práve v takomto odtieni pohľadajte svoju pohovku a sedačky snov.

Ideálnym doplnkom výraznej tapety sú izbové rastliny v nenápadných črepníkoch.

Tapety s kvetinovým vzorom

2. Lesklé kovové prvky

Zlaté i strieborné odlesky najlepšie vyniknú na tmavom pozadí. Čierna či sivá stena je ideálna voľba.

Ak chcete, aby lesklé prvky vo vašej domácnosti pôsobili čo najluxusnejšie, doprajte im spoločnosť kvalitných materiálov a jednoduchých tvarov.

Pokiaľ máte radšej svetlé farby a vzory, obklopte lesklé prvky sýtozelenými izbovými rastlinami.

3. Naozaj pestré farby

Sú ideálnymi doplnkami. Pestrofarebné vankúše na nenápadnej pohovke môžu ladiť s výraznými dvierkami na nábytku.

Alebo sa vám viac páči sýty a veselý koberec ako dominanta miestnosti?

Pri výbere nápadných farieb majte na mysli, že na vás budú intenzívne pôsobiť. Ak si to aj nebudete priamo uvedomovať, podprahovo vás môžu nielen nabíjať energiou, ale aj vyčerpávať neustálym zamestnávaním pozornosti.

Zvlášť vtedy, ak ste citlivejší, alebo máte náročnú prácu. Nemusíte sa však vzdávať farieb. Jednoducho zvoľte farebné prvky, ktoré podľa potreby ľahko vymeníte – závesy, návliečky na vankúše, obrázky na stene či pestrofarebné kvetináče.

4. Zvieracie vzory

Ak ich skombinujete správne, váš domov bude pôsobiť očarujúco. Zvieracie vzory sa dobre kombinujú s kovovom, drevom a kameňom.

Zabudnite na plasty alebo lacný nábytok. Zvieracie vzory sú ideálny doplnok masívneho, jednoducho tvarovaného nábytku.

Zvieracie vzory

5. Sklo a porcelán

Možno ste si to neuvedomili, no tieto materiály dokážu okolo seba šíriť chlad, najmä v prípade, že ich máte umiestené na polici, kam nesvieti slnko. Aj z akustického hľadiska je vhodné doplniť ich „zmäkčujúcimi“ prvkami. To môžu byť koberce, závesy, obrusy… A opäť perfektne poslúžia izbové kvety. Áno, tentoraz sú najvhodnejšie kvitnúce rastliny.

Pri kombinovaní keramiky, porcelánu a doplnkov vo svojej domácnosti si vopred jasne zadefinujte, či budete svoj interiér ladiť vidieckym, priam až tradičným slovenským štýlom, alebo chcete dosiahnuť skôr elegantný, aristokratický výsledok.

Sklo a porcelán
0 0 hlasov
Hodnotenie článku