4 tipy, ako osláviť deň detí zábavnými aktivitami

4 tipy, ako osláviť deň detí zábavnými aktivitami

V roku 1925 sa vo švajčiarskej Ženeve konala Svetová konferencia pre blaho detí. Práve tu zástupcovia 54 zemí riešili problémy chudoby, detskej práce či vzdelania, ktoré sa týkali práve najmenších. Výsledkom tejto konferencie, okrem iného, bolo schválenia Medzinárodného dňa detí, ktorí mal ratolesti potešiť. Na Slovensku a v ďalších 21 krajinách tento deň pripadol na 1. jún. Čím deti počas tohto výnimočného dňa potešiť? Pripravili sme pre vás 4 tipy na zábavné aktivity.

Zahrajte sa na indiánov

Hra na indiánov prináša množstvo sprievodných aktivít, ktoré deti zabavia. Začať môžete stavbou teepee či wigwamu, stačia vám štyri vysoké koly, na ktoré prevesíte plachtu. Prípadne, si detský stan – teepee môžete rovno aj kúpiť a neskôr ho premiestniť do izbičky. Dovnútra rozmiestnite vankúše na sedenie, pokojne s deťmi ozdobte stan aj svetielkami. A čo ďalej? To záleží od zloženia indiánskej tlupy. Môžete napríklad vyrábať čelenky z vtáčích pierok, pierka si nazbierajte už deň predtým a nezabudnite ich dezinfikovať napríklad Sanytolom. Prípadne môžete strieľať z luku do terča, alebo si vyrezávať totem, či sa vydať po stopách „nepriateľa“ za sladkým pokladom. Ak máte v okolí aj ranč, kde sa dá povoziť na poníkovi, presuňte sa tam – čo by to bolo za indiána, keby nejazdil na koni?

Vyrobte si domček z krabice

Strihanie, lepenie, maľovanie. Aktivity, ktoré väčšina detí zbožňuje a všetky sú obsiahnuté pri výrobe kartónového domčeka. Ak ste nedávno kupovali práčku, máte vyhraté. V prípade, že nie, skúste navštíviť obchod s elektronikou a spýtať sa, či nemajú veľkú krabicu navyše. Prípadne, veľkú kartónovú krabicu môžete kúpiť aj v OBI či inom hobby markete. Pri výrobe domčeku doprajte deťom slobodu – nech si vyberú, akej farby bude strecha, či chcú mať aj komín, kde budú okná. Neváhajte im pripraviť aj poriadne občerstvenie, napríklad rýchle mrkvové placky, pri stavbe domu im určite vyhladne. A ten pocit šťastia, keď si deti vyskúšajú nové bývanie, je na nezaplatenie.

Vyrobte si domček z krabice

Súťaž v skákaní vo vreci o koláč

Súťaž, v ktorej nejde o víťazstvo, ale o zábavu. Ideálna aktivita na deň detí. Máte v pivnici staré vrecia zo zemiakov? Ak aj nie, nič sa nedeje, túto položku dostanete kúpiť v hobby marketoch a sumu je skôr symbolická: len vo výnimočných prípadoch prekročí 2 €. Spočítajte si pretekárov, nakúpte vrecia – myslieť na rezervu sa určite oplatí. Vrece sa v zápale hry môže roztrhnúť, prípadne môže mať chuť zapojiť sa niektorý z rodičov. Samozrejmosťou je, že koláč vyhrá každý, kto sa vôbec do vreca navlečie – či dorazí do cieľa, bude prvý, alebo posledný, na tom už nezáleží. Dôležitá je radosť z hry. Skvelou odmenou, ktorá bude na malých pretekárov čakať v cieli, je napríklad jablkový koláč či muffiny. Nebuďte však prekvapený, keď táto aktivita bude niektorých rodičov baviť viac ako samotné deti. Nezabudnite ani na hudbu, ktorá bude motivovať k lepším výkonom. Ak so sebou zoberiete lano vhodné na preťahovanie, určite deti potešíte aj touto bonusovou aktivitou.

Súťaž v skákaní vo vreci o koláč

Navštívte lanový park/bobovú dráhu

Urobiť si výlet do prírody je pre deti príjemným spestrením. Čo keby ste však okrem prechádzky lesom pre ne pripravili ešte jedno prekvapenie? Ak vaše ratolesti zbožňujú rýchlosť, jazda na bobovej dráhe bude pre skvelým zážitkom. A kde takúto atrakciu hľadať? Bobovú dráhu nájdete napríklad na bratislavskej Kolibe, v Bachledovej doline, na Donovaloch, Veľkej Rači, ale aj v Tatranskej Lomnici. V prípade, že deti radšej ako bleskovú rýchlosť prekonávajú svoje vlastné limity, lanový park je pre ne skvelou aktivitou. Celodenné lezenie im dá poriadne zabrať a na konci dňa, keď ľahnú do postele, budú spokojné nielen ratolesti, ale aj vy. Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z týchto aktivít, zážitok pre deti to bude nezabudnuteľný.

Navštívte lanový park alebo bobovú dráhu
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
5 tipov, ako použiť kypriaci prášok v domácnosti
5 tipov, ako použiť kypriaci prášok v domácnosti