Tipy, vďaka ktorým sa budete ráno cítiť sviežo a príťažlivo

3 TIPY, vďaka ktorým sa budete ráno cítiť sviežo a príťažlivo

Romantické rána poznáme skôr z filmov. Realita býva dosť rozhádzaná. A tie vône… tiež nebývajú najvábnejšie. Poďme to spoločne zlepšiť! Ako sa budiť svieži, oddýchnutý a bez zápachu z úst?

Iste, každý sa chce cítiť sviežo a príťažlivo… Ale ruku na srdce, kto je pre to ochotný NAOZAJ niečo urobiť? Osvojiť si nové návyky vo svojej denne či skôr večernej rutine?

TIP číslo 1: Úprava stravy pred spaním

Kameňom úrazu býva ráno zápach, ktorý sa šíri z našich úst. Môžeme ho zlepšiť. Nemáme na mysli žuvačku v nočnom stolíku. Len drobnú úpravu stravy pred spaním.

Pre príjemný dych hneď po zobudení by sme večer mali zabudnúť na jogurty, kefíry, syry, hlúbovú zeleninu alebo pikantné jedlá. Žiaľ, ranný dych skazí aj večerné vínko. A, samozrejme, vynechajme na večeru aj cibuľu a cesnak. Pred spaním si doprajme radšej neutrálne chute a bylinkové čaje.

Zaujímavosť: Možno to znie neuveriteľne, ale kvalitná kvasená kapusta od babičky neutralizuje pachy v horných častiach tráviacej sústavy.

TIP číslo 2: Poctivá zubná a ústna hygiena

Zvyšky jedál vedia poriadne otráviť dych. Aj preto je dôležité, aby sme sa poctivo a s láskou starali o svoje zuby a ústa. Zuby čistíme mäkkou kefkou ideálne dve minúty. Netlačíme, radšej opakujeme jemné šúchanie štetinami kefky po zubnej sklovine viackrát. Nezabúdame ani na zadnú stranu zubov. Potom klasickú kefku vymeníme za jednozväzkovú a dôkladne vyčistíme aj ťažšie dostupné miesta.

Podľa veľkosti medzizubných priestorov siahneme aj po medzizubnej kefke alebo zubnej niti. Škrabkou na jazyk vyčistíme aj ten. Hurá, už zostáva len poriadne vypláchnuť ústa.

TIP číslo 3: Kvalitné pyžamo, návliečky a čerstvý vzduch

Aby sme sa v noci zbytočne nepotili, doprajme si vzdušné pyžamo z prírodných materiálov. Podobné kritéria by sme mali voliť aj pri výbere posteľnej bielizne. Ak máte problém, že spávate s pootvorenými ústami a budíte sa s bielymi mapami na lícach, možno stojí za zváženie výmena vankúša. Niekedy v spánku otvárame ústa či chrápeme len preto, lebo spíme v nevhodnej polohe.

A samozrejme, svieži vzduch v spálni robí zázraky. Dajte však pozor, aby ste sa neprebudili do doby ľadovej. Ideálna teplota na spanie pre väčšinu ľudí je okolo 18°C.

Kvalitné pyžamo, návliečky a čerstvý vzduch

EXTRATIP: Saunovanie

Čo tak dopriať si saunu raz mesačne? A každý týždeň sa aspoň cez víkend poriadne vypotiť na čerstvom vzduchu?

Nepríjemné zápachy, ktoré sa okolo tela ráno šíria, spôsobujú rôzne toxíny, ktoré sa v spánku vyplavujú. Ak ich vyplavíme aj inokedy, v noci nebude mať telo toľko práce.

0 0 votes
Article Rating