titipy na minimalistickú dekoráciu

Zbytočne vymýšľať sa neoplatí

Vyskúšajte 5 tipov na minimalistickú dekoráciu

Hovorí sa, že sto ľudí, sto chutí, no tiež sa hovorí, že menej je viac. Samozrejme, každý máme vlastný vkus, no minimalizmom ho nijako nezabijeme. Práve naopak, v dekorácii dokáže robiť veľké divy. Pripravili sme pre vás 5 tipov na prvý pohľad nenápadné zútulnenie domácnosti, ktoré dodajú šmrnc vašej obývačke, spálni, alebo aj detskej izbe.

1. Svetelná reťaz

Svetelná reťaz, ktorej žiarovky sú ukryté v guličkách, dokáže veľké veci. Jej výhodou je, že do nej môžete vložiť kúsok seba – dnes na trhu nájdeme rôzne farebné kombinácie – krémová a oranžová, šedá a svetlomodrá, sivá a biela – výber je už na vás. Skvelým miestom, kde ju môžete umiestniť, je parapet, ideálne prepliesť ako hada pomedzi črepníky s izbovkami. Takáto svetelná reťaz funguje ako dekorácia aj vypnutá, no keď ju zasvietite, premení sa na krásny a hlavne funkčný doplnok miestnosti: bude vytvárať romantickú atmosféru a pocit pohody. Pred Vianocami toľko vytúženej.

ukryté žiarovky v guličkách


2. Rezané kvety vo váze

Doba, keď slovenské domácnosti húfne zdobili umelé kvety, je našťastie preč. Bola by škoda nevyužiť možnosť nástupu doby, keď rezané tulipány, gerbery či lúčne byliny nájdeme na každom stole či stolíku. Nielenže dokážu krásne rozvoňať domov, ale ak ich uložíte do minimalistickej vázy – či už z číreho skla a jednoduchých tvarov, alebo keramickej kanvičky v pastelových farbách – získate dokonalú dekoráciu, ktorá rozžiari každú miestnosť. Nemusíte sa ani báť vyskúšať netradičné miesto pre kvetiny – napríklad príručný stolík pri pohovke, na ktorom vyniknú ešte viac.

rezané kvety


3. Malé poličky s rastlinami

Ostrovček malých drevených poličiek – či už doskových, šesťuholníkových alebo drobných debničiek – dokáže dokonale oživiť každú stenu. V niektorých prípadoch aj viac ako obrazy. Z poličiek nemusíte vytvárať žiadne pravidelné formácie, povešajte ich tak, ako príde. A do nich potom umiestnite živé rastliny – napríklad kaktusy, fialky či aloe vera. Takto dostanete ostrov prírody priamo k sebe domov. A ešte ako skvelo vyzerá!

malé poličky a rastliny


4. Tip na minimalistickú vianočnú dekoráciu

Hoci si to mnohí ešte nechceme priznať, no Vianoce sú tu skôr, ako sa nazdáme. Ak prijmeme tento fakt, môžeme si vytvoriť krásnu minimalistickú dekoráciu z čečiny. Budete potrebovať pár čerstvých vetvičiek smreku či jedle, ktoré dáte do vázy s vodou. Nakrájajte si pomaranč na plátky, nechajte ho uschnúť na radiátore, navlečte na šnúrku a ozdobte ním čečinu. Takto získate nielen krásnu, ale aj úžasné voňavú dekoráciu.

vianočná dekorácia


5. Vyrobte si adventný veniec

Keď sme sa už zmierili s tým, že Vianoce skutočne prídu aj tento rok, čo tak si pripraviť minimalistický adventný veniec? Budete potrebovať štyri biele šálky, trochu živého machu a štyri biele sviečky. Mach uložíte do šálok tak, aby z nich pretŕčal, naň pripevníte sviečky a máte hotovo. Prípadne, môžete nakresliť, namaľovať či nalepiť na poháriky čísla od 1 do 4. V tom prípade odporúčame použiť čiernu farbu.

Nábytok a bytové doplnky
0 0 hlasov
Hodnotenie článku