Zázračný zelený čaj

Zázračný zelený čaj

Prečo by ste ho mali piť každý deň a ako ho správne pripraviť?

Zelený čaj môže mať naozaj prívlastok zázračný, pretože je plný pozitívnych účinkov, ktorými pôsobí na naše telo. Zelený čaj dokáže osviežiť ako v zimných, tak i letných mesiacoch. Eliminuje toxíny a tiež pomáha ako prevencia pred rakovinou… Aké sú jeho najsilnejšie prínosy?

Antioxidačná sila

Zelené listy čaju sú plné antioxidantov, ktoré sa nazývajú katechíny a pomáhajú eliminovať voľné radikály v tele. Najsilnejším katechínom je EGCH, ktorý je silným antikarcigénom. Pravidelným popíjaním zeleného čaju efektívne bojujete proti starnutiu buniek a výborne sa detoxikujete.

Chudnutie

Štúdie ukazujú, že účinné látky obsiahnuté v čaji stimulujú metabolizmus a obmedzujú absorpciu tukov žalúdkom a črevom. Vypitím Ako zelený čaj správne konzumovať (samozrejme bez cukru) prispejeme k rýchlejšiemu spaľovaniu kalórií. Naviac, jedna šálka horúceho čaju nám pomôže zahnať chuť na poobedňajšie mlsanie.

 Ako zelený čaj správne konzumovať

Energia

Zelený čaj okrem toho, že zvyšuje obranyschopnosť organizmu, obsahuje aj kofeín, alkaloid, ktorý pôsobí ako simulant. V spojení s tanínmi, ktoré pôsobia upokojujúco, je účinok zaručene dlhší ako po vypití kávy. A prečo tomu tak je? Káva pôsobí primárne na krvný obeh a urýchľuje srdcovú frekvenciu, ale zelený čaj naopak stimuluje centrálny nervový a kardiovaskulárny systém. Zelený čaj sa preto odporúča aj pre šoférov, ktorý majú pred sebou dlhú cestu. Zvyšuje pozornosť, schopnosť sústrediť sa a reagovať na situácie a hlavne odstraňuje pocit únavy.

Zelený čaj

Ako zelený čaj správne konzumovať

Čaj by sa mal ideálne zalievať vodou, ktorá má 70°C, aby sa nespálili listy, a tým sa zabránilo zhorknutiu a strate cenných minerálov a blahodarných účinkov.

Pripravte si čajovú kanvicu, najlepšie keramickú. Opláchnite ju teplou vodou, aby nebola úplne studená a neochladila tak čaj počas jeho lúhovania. Nasypte lístky do pripravenej kanvice (aby mal čaj skutočne blahodarné účinky, používajte sypaný čaj s celými listami, a nie čaj vo vrecúškach). Vo všeobecnosti stačia 3 g (1 čajová lyžička) zeleného čaju na 225 ml vody. Zjednodušene, ak si čaj pripravujete len pre seba, stačí vám jedna lyžička čaju, prípadne prispôsobte počet lyžičiek počtu osobám, ktorým chcete čaj naservírovať.

Zalejte lístky horúcou vodou a nechajte lúhovať 1 až 3 minúty. Servírujte do malých keramických šálok. Japonci tradične používajú keramické šálky s bielym vnútrom, aby videli pravú farbu nápoja. Veľkosť šálky má tiež svoj význam. Čím sú menšie, tým je kvalita servírovaného čaju vyššia.

A hlavne, nezabudnite si svoju šálku čaju vychutnať v pokoji alebo v príjemnej atmosfére spolu s priateľmi.

Nazdravie!

 Ako zelený čaj správne konzumovať
0 0 votes
Article Rating