Základná pleťová rutina pre ženy

Základná pleťová rutina pre ženy 25+

Aké produkty zaradiť a na čo netreba zabúdať?

Máte bezproblémovú pleť, ale pocit, že by ste sa už o ňu mali začať aspoň trochu starať? Prípadne vás trápia vyrážky, zašednutá unavená pokožka a neviete, kde začať? Nastavte si základnú pleťovú rutinu a pleť pozorujte 14 dní. Ak po nich nepríde k zlepšeniu, obráťte sa na skúsenú kozmetičku alebo dermatológa – toho oslovte tiež v prípade, že trpíte akné.

Akné je totiž kožné ochorenie a patrí do rúk lekára, kozmetické prípravky síce dokážu zmierniť jeho priebeh, prípadne ho eliminovať, často len dočasne a nesystematicky, takže sa môže vrátiť a napáchať ešte väčšie škody.

Ako začať s čistením pleti?

Ráno, hneď ako vstanete, umyte si pleť vlažnou vodou a trochou čistiaceho gélu alebo mlieka. Dôkladne opláchnite. Na ešte vlhkú pleť naneste sérum alebo ampulku s kyselinou hyalurónovou. Značku ani konkrétny typ produktu vám nenapíšeme, každému totiž vyhovuje niečo iné. Môže to byť pokojne čistá kyselina hyalurónová, pokojne obohatená o iné látky, vitamíny… Dôležité však je aplikovať ju na ešte vlhkú pleť, vmasírovať a následne pleť dohydratovať hydratačným krémom/sérom, ktoré tekutiny v pleti uzamkne. Kyselina hyalurónová je zázrak – dokáže vodu dopraviť priamo k bunkám a už len tento jediný produkt často prinesie dychvyrážajúce výsledky.

Ak chcete pleť ešte viac rozžiariť, pred krémom alebo do krému pridajte pár kvapiek vitamínu C určeného na pleť. Po ňom však nezabudnite na SPF! Inak vám hrozia nepekné pigmentové škvrny a precitlivená pleť.

Prečo starneme?

Nielen kvôli nezdravej životospráve, stresu, nedostatku spánku, zlých návykoch (napr. opieranie si čela či brady o ruku pri premýšľaní či práci). Väčšinou za príznakmi starnutia – vráskami, pigmentovými škvrnami, zhrubnutou kožou, stojí slnko. Resp. žiarenia, ktoré narušujú kožné bunky a spôsobujú všetky tieto neduhy, navyše tiež nebezpečnú rakovinu kože. Ak sa chcete čo najdlhšie tešiť zo sviežej a zdravej pokožky, ráno nezabúdajte na opaľovací krém.

Ako si správne natrieť opaľovací krém?

Natrite si ho v dostatočnom množstve a nechajte ho pár minút vstrebať, natierajte nielen na tvár a krk, nevynechajte zátylok, dekolt a chrbty rúk. Voľte SPF 30 alebo 50 podľa svojho fototypu a počasia. Opaľovací krém patrí na tvár vždy, každý jeden deň – či je leto, či zima, či sneží či prší. Výnimkou sú dni, ktoré strávite len doma (alebo vyjdete až po zotmení). Je to posledný krok rutiny (starostlivosti o pleť) pred nanesením mejkapu/dekoratívnej kozmetiky.

Na takto nachystanú pleť môžete naniesť mejkap.

Večerná rutina: Najskôr odlíčiť

1. Predtým, než pristúpite k umývaniu pleti, odstráňte mejkap micelárnou vodou.

2. Pleť až následne umyte jemným gélom či mliekom, opäť hydratujte hyaluronkou, podobným postupom ako ráno, neaplikujte však krém.

3. V ďalšom kroku môžete použiť rôzne kyseliny určené na exfoliáciu, teda zbavenie kože odumretých častí, jemná a účinná je napríklad mandľová.

4. Na zjemnenie a upokojenie pleti je skvelý tiež šípkový olej. Ten môže byť posledným krokom večernej starostlivosti, prípadne môžete doplniť ešte výživnejší a hutnejší krém proti vráskam.

Vypite pol pohára odstátej vody alebo medovkový čaj a dobrú noc!

Večerná rutina
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Vyskúšajte si doma upiecť trdelník
Recept: Vyskúšajte si doma upiecť trdelník