Relaxačný kúpeľ

Relaxačný kúpeľ

Dajte si záležať na detailoch

Máte hlavu plnú myšlienok, ktorých by ste sa najradšej zbavili? Sledovanie sociálnych sietí alebo televízie vám pravdepodobne nepomôže. Doprajte si upokojujúci zážitok v podobe relaxačného kúpeľa.

Ako sme odporučili v nadpise, dajte si záležať na detailoch. Tie totiž mnohokrát prehliadame. Ak si aj nájdeme čas na kúpeľ, pripravujeme ho narýchlo, hlavne, nech už sme „naložení vo vani“. A to je škoda.

Relaxačný kúpeľ: Osvetlenie

Dôležitým prvkom relaxačného zážitku je osvetlenie. Zvoľte veľmi slabé osvetlenie v teplých tónoch.

Sviečky sú skvelý nápad v prípade, že máte možnosť počas kúpania vetrať. V malej kúpeľni však sviečky spolu s horúcim vlhkým vzduchom vytvárajú ťaživú atmosféru. Z vane tak vyjdete skôr malátni a pridusení než príjemne zrelaxovaní.

Relaxačný kúpeľ: Krásne prostredie

Dajte si záležať na tom, aby ste mali z vane krásny výhľad. Áno, aj vtedy, keď si užívate kúpeľ so zatvorenými očami. Aj vtedy totiž cítite a viete, či sa vám vaša kúpeľňa páči, či ju máte pekne upratanú, alebo je tam niečo, čo pôsobí rušivo.

Dobrý tip: Ak pred kúpaním nemáte chuť upratať, požiadajte niekoho iného, aby vám v kúpeľni pripravil krásnu atmosféru.

Relaxačný kúpeľ: Najprv sa osprchujte

Doprajte si pred kúpaním sprchu a predstavujte si, ako zo seba zmývate nečistoty, starosti, stres…

Je to maličkosť s obrovským účinkom. Ak ste vnímavejší, pocítite ten rozdiel, keď sa aj so svojimi starosťami zalejete horúcou vodou, a keď tie starosti zo seba najprv vedome zmyjete.

Skvelý pocit získate aj vďaka tomu, že si pred kúpeľom vyčistíte pleť a umyjete zuby.

Relaxačný kúpeľ: Šálka čaju


V horúcom kúpeli ľahko vysmädnete. Ideálnym nápojom je vlažný čaj. Vyskúšajte čajové zmesi na upokojenie, relaxáciu či dobrý spánok. Obsahujú bylinky ako napríklad oregano, levanduľa, medovka či materina dúška.

Relaxačný kúpeľ: Vône do kúpeľa

Ako sme už uviedli, so sviečkami opatrne v prípade, že máte malú kúpeľňu bez možnosti vetrania. V takom prípade radšej zabudnite na aromatické sviečky či aromalampy.

Doprajte si skôr niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, prírodnú šumivú bombu, soľ do kúpeľa alebo vrecúško s bylinkami.

Na relaxáciu sú vhodné napríklad medovka, levanduľa, rebríček, rumanček, ruža, pamajorán či valeriánka.

Relaxačný kúpeľ: Hudba

Pri výbere hudby si dajte záležať. Odporúčame dopredu pripraviť svoj vlastný zoznam skladieb. Vyberte a zoraďte si ich na mieru podľa seba.

Prepínanie skladieb, hľadanie obľúbenej pesničky priamo z vane alebo boj s hlasitosťou nie sú ideálne relaxačné techniky.

Doprajte si upokojujúci zážitok v podobe relaxačného kúpeľa
0 0 hlasov
Hodnotenie článku