Rybie prsty z tresky zapečené v chrumkavom kabátiku

Recepty pre deti

Rybie prsty z tresky zapečené v chrumkavom kabátiku

Rybie prsty sú pri deťoch vždy zásah do čierneho. Iste, polotovary sú efektívnym šetrením času, no ak chcete deťom dopriať niečo zdravšie a najmä domáce, tento recept je pre vás ako stvorený. Naše rybie prsty sú totiž obaľované v chrumkavom kabátiku zo sezamu alebo z drvených tekvicových jadierok. Navyše ich nevysmážate, ale pečiete v rúre. Ako na to? Vyskúšajte náš recept.

Čo potrebujeme na filet z tresky zapečený v chrumkavom kabátiku

Na rybie prsty:

  • 500 g filetov z tresky
  • 180 g ovsených vločiek (vhodné sú najmä tie jemnejšie)
  • 40 ml rastlinného mlieka
  • sezam/tekvicové jadierka na obaľovanie
  • soľ
  • čierne mleté korenie

Na zemiakovú kašu:

  • 1 kg zemiakov
  • 170 ml rastlinného mlieka (skvelé je napríklad ovsené)
  • 50 g masla

Ako pripraviť filet z tresky zapečený v chrumkavom kabátiku

1. Filety z tresky si môžeme nakrájať na drobné kúsky, natrhať alebo najlepšie nasekať nadrobno v kuchynskom robote či mixéri.

2. Vo väčšej mise si zmiešame mlieko, ovsené vločky a kúsky tresky, osolíme, okoreníme a necháme zmes aspoň 15 minút odstáť – lepšie sa nám tak zmes prepojí.

3. Následne z tejto zmesi vytvarujeme rybie prsty, prípadne môžeme aj väčšie placky, ktoré potom nakrájate na tenšie pásiky.

4. Takto pripravené rybie prsty obalíme v sezamových semiačkach/nadrvených tekvicových jadierkach z oboch strán a položíme na plech vystlaný papierom na pečenie. Môžeme pokvapkať olivovým olejom a dáme piecť do rúry vyhriatej na 190 °C. Rybie prsty pečieme z každej strany približne 20 minút, resp. dovtedy, kým nie nezískajú krásny zlato-hnedý nádych.

5. Kým sa nám pečú rybie prsty, pripravíme si zemiakovú kašu: zemiaky ošúpeme, očistíme, nakrájame na menšie kocky a dáme variť v mierne slanej vode s trochou rasce.

6. Keď sú zemiaky hotové, scedíme ich, pridáme mlieko s maslom a dôkladne ich vymixujeme nahladko.

7. Rybie prsty v chrumkavom kabátiku môžeme doplniť ľahkým uhorkovým zalievaným šalátom, prípadne domácim dresingom. Pri deťoch je však stávkou na istotu sladký kečup, skvelý je napríklad kečup Kania z Lidlu alebo Otma Gurmán. Dobrú chuť.

0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
náhrada kofeínu
Nemôžete kofeín?