Ľahké svieže cestoviny s burratou a citrónovou šťavou

RECEPT: Ľahké svieže cestoviny s burratou a citrónovou šťavou

Ochutnali ste už burratu? Táto príbuzná mozzarely je ešte lahodnejšia a krémovejšia než populárny taliansky syr. Výborne sa hodí na cestoviny, ale aj len tak s paradajkami a bazalkou, poliata olivovým olejom. Vyskúšajte tiež rýchle cestoviny s burratou a citrónovou šťavou.

Na cestoviny s burratou a citrónovou šťavou budete potrebovať:

cestoviny (ideálne čerstvé, môžu byť aj sušené, ale voľte kvalitné)

burratu

šťavu z polovice citróna

čerstvú bazalku podľa chuti

sušené oregano

Postup: Ako pripraviť cestoviny s burratou a citrónovou šťavou

  1. Vo veľkom hrnci nechajte zovrieť vodu na cestoviny. Keď začne vrieť, poriadne ju osoľte, ideálne morskou hrubozrnnou soľou. Krátko prevarte a vsypte cestoviny. Burrata sa skvele dopĺňa so špagetami či cestovinami typu tagliattele. Burratu vyberte z chladničky, aby nebola príliš studená.
  2. Premiešajte a nechajte variť al dente.
  3. Medzitým si pripravte zálievku z olivového oleja, citrónovej šťavy a korenín. Do olivového oleja vmiešajte citrónovú šťavu, pridajte bazalku nakrájanú na malé kúsky a sušené oregano. Nechajte krátko odstáť.
  4. Keď sú cestoviny uvarené, sceďte ich a ihneď zmiešajte so zálievkou. Ak by ste ich preliali studenou vodou alebo iba samotným olivovým olejom, na cestoviny by sa už neprichytila zálievka, zbytočne by skĺzla a zostala na dne taniera. Takto ešte horúce cestoviny nádherne obalí, vpije sa a ochutí ich.
  5. Burratu položte na cestoviny a rozrušte jej povrch príborovým nožom. Smotana sa z nej vyleje na cestoviny, všetko sa krásne rozvonia a je pripravené pre maškrtné jazýčky. Servírujte preto okamžite.

Čo je to burrata?

Burrata je príbuzná mozzarely. Je to taliansky parený syr, ktorý sa vyrába z kravského alebo byvolieho mlieka (prípadne z ich zmesi). Kým mozzarela je tvrdšia a dá sa aj krájať, burrata je nadýchaná a krémová. Je to preto, že je plnená tučnou smotanou. Kto ju raz vyskúša, na klasickú mozzarelu sa už ani nepozrie.

0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Aké účinky má horká čokoláda?
Naštartuje mozog, povzbudí obranyschopnosť