Na čo by ste mali myslieť pri skladaní oblečenia

Na čo by ste mali myslieť pri skladaní oblečenia

Ak vás skladanie oblečenia nebaví, môže to byť preto, že ste nenašli ideálny spôsob pre vás. Objavíme ho spoločne?

V tomto článku vám ponúkneme užitočné tipy, ako si skladanie oblečenia spríjemniť a doslova napasovať na mieru – vám, vašim úložným priestorom aj času.

Seriál, podcast, audiokniha

Ak je pre vás skladanie oblečenia a triedenie ponožiek číra nuda, pravdepodobne to už dávno robíte pri príjemnejšej činnosti.

Ale pozor – funguje to najlepšie vtedy, ak ste už objavili svoj ideálny spôsob skladania. Pokiaľ nie, seriál či podcast vám zbytočne ukradnú pozornosť. Výsledkom bude ledabolo zložené oblečenie a šatník, pred ktorým ráno stojíte zbytočne dlho.

Čistá rovná plocha

Veľa ľudí skladá oblečenie na kolenách, ako tak sedia na gauči a sledujú obľúbený sitkom. Jednotlivé kúsky však treba poriadne povyrovnávať a zložiť precízne. Vďaka tomu ušetríte miesto v skrini a jednotlivé rady či komínky sa vám nebudú rozpadať pod rukami.

Rady či komínky?

Je mnoho žien, ktoré nedajú dopustiť na „tretinkové“ skladanie podľa Marie Kondo. A je podobne mnoho žien, ktoré si bez komínkov v skrini nevedia predstaviť život.

Do ktorej kategórie patríte vy? Nebojte sa experimentovať, ale rozhodne zostaňte pri takom spôsobe skladania, ktorý vám absolútne vyhovuje.

Pravdepodobne budete mať kategóriu vecí, ktoré uložíte do radov v zásuvkách. A nič sa nestane, ak iné kúsky oblečenia budete stohovať. Výsledkom však môže byť krásny, vzdušný a najmä prehľadný šatník.

Dobrý tip: Ak sa rozhodnete pre komínky, dajte si záležať, aby ste na seba ukladali maximálne dva až päť kúskov.

Žehlenie

Žehliť odporúčame kúsky, ktoré zostanú visieť na ramienku. Oblečenie, ktoré následne zložíte do skrine či komody, nežehlite. Lepšie urobíte, ako ho vyrovnáte šetrne pomocou parného prístroja až pred použitím.

Vešanie pre lenivých?Kúsky, ktoré nedokážete poskladať, alebo sa vám jednoducho nechce, zaveste na ramienko. Pamätajte však, že takýto spôsob zaberá v šatníku naozaj veľa miesta. Je ideálny pre minimalistov, ktorý majú len niekoľko kúskov. Alebo pre tých, čo majú obrovské šatníkové priestory.

A ešte jedno upozornenie: Dajte si záležať, aby ste mali rovnaké ramienka. Inak bude váš šatník pôsobiť chaoticky.

Žehliť odporúčame kúsky, ktoré zostanú visieť na ramienku

Boxy a organizéry

Vďaka nim budete mať v zásuvkách aj na policiach dokonalý poriadok. Pri skladaní oblečenia však trošku experimentujte a dolaďte si svoj vlastný spôsob. Dajte si záležať na tom, aby ste jednotlivé kúsky napasovali do boxu či organizéra, ktorý ste pre ne vybrali.

Ak ich zložíte na nevhodný formát, hrozí, že budú zbytočne dokrčené a manipulácia s nimi zdĺhavá.

Dajte si záležať na tom, aby ste jednotlivé kúsky napasovali do boxu či organizéra
0 0 hlasov
Hodnotenie článku