Krásne nechty vďaka trom minútam denne

Krásne nechty vďaka trom minútam denne

Vyskúšajte tento trik

Vytvorte si jednoduchý rituál, vďaka ktorému budú vaše nechty aj ich okolie krajšie a zdravšie. Stačia tri minútky denne a výsledok stojí za to.

Krásne pevné nechty. Ktože by ich nechcel? Pritom je to také jednoduché. Tak si poďme pripomenúť jednoduché návyky, vďaka ktorým sa budete už onedlho pýšiť zdravými pazúrikmi.

NÁVYK 1: Výživový doplnok

Krásne nechty majú dostatok selénu, zinku, vitamínu E. Výživových doplnkov je dnes na trhu mnoho. Nájdete aj také, ktoré sú vytvorené špeciálne na nechty, vlasy a pokožku.

Náš tip: Aby ste nezabudli užiť výživový doplnok, umiestnite ho k predmetom, ktoré ste si už dávno zvykli používať a nedokážete si predstaviť deň bez nich. Čo to je? Kávovar, čajník, zubná kefka? Nájdite výživovým doplnkom miesto, na ktorom sa vám spoľahlivo pripomenú.

NÁVYK 2: Oleje

Pokiaľ si nechty nelakujete, vytvorte si večerný rituál mastenia nechtov a nechtovej kožtičky. Nezaberie to ani minútku, zvládnete to aj pri seriáli.

Ak aj máte nechty lakované, ich okolie sa oleju určite poteší. Už žiadne zádery a vysušené miesta.

Olejov, ktoré sa používajú na posilnenie nechtov aj ich okolia, je mnoho. Podobne, ako to bolo pri výživových doplnkoch, aj tu si môžete vybrať špecializované produkty. Spevňujúci, regeneračný, na podporu rastu, proti lámaniu, antimykotický…

Ba dokonca si môžete vybrať spôsob, akým sa vám olej najlepšie aplikuje. Budete si ho rozotierať, kúpite si špeciálnu „fixku“ alebo využijete vatové tyčinky či bavlnené tampóniky…?

NÁVYK 3: Pilník, verný priateľ

Konce nechtov si citlivo obrusujte v jednom smere. Vďaka tomu budú pevnejšie, nebudú sa štiepiť.

Vyberte si kvalitný pilník s hustým, jemným brúsnym povrchom. Drastickejšie brúsenie nechty poškodzuje.

Odporúčanie na záver:

Dobre zvážte, aký lak na nechty si doprajete. A takisto všetky ďalšie skrášľovacie úpravy. Naozaj to chcete svojim nechtom urobiť? Ak áno, nezabudnite investovať aj do profesionálnej regeneračnej kúry aspoň raz mesačne.

Dobre zvážte, aký lak na nechty si doprajete
0 0 hlasov
Hodnotenie článku