Jednoduchý postup, ako si vybrať správny odtieň mejkapu

Jednoduchý postup, ako si vybrať správny odtieň mejkapu

Či hľadáte krycí mejkap, alebo len chcete zjednotiť tón pleti, odtieň urobí veľa. Preto si dajte záležať, aby ste si nezmýlili podtón svojej pleti. Inak hrozí, že budete s novým mejkapom každé ráno bojovať.

Čím lepšie prispôsobíte odtieň mejkapu svojej pleti, tým viac času aj produktov na dotónovanie ušetríte. Samozrejme, aj výsledok líčenia bude oveľa lepší. Tak poďme na to.

Identifikujte farebný podtón svojej pleti


Využite denné svetlo a skúmajte sa. Aká je vaša pleť a pokožka? Dozlata či je skôr ružovkastá? Podtón pleti nezávisí od toho, či ste opálená alebo nie. Pretože aj opálenie býva rôzne: Niektoré dámy sa opália dozlatista, iné skôr dočervena a ružova.

Takisto sa nemýľte ani farbou vlasov či očí. Všímajte si nasledujúce znaky:

Studený podtón: Vaša pokožka má na dennom svetle modrastý, fialový či ružovkastý nádych. Presvitajúce žilky sú v odtieňoch fialovej a modravej. Vaše pery sú skôr doružova. Najviac vám pristane striebro alebo biele zlato.

Teplý podtón: Vaša pleť má na dennom svetle skôr teplé farby, žlté, oranžové odtienky. Opálite sa zvyčajne dozlata až hneda. Žilky na vašom zápästí či viečkach, ak vôbec presvitajú, majú skôr zelenú až olivovozelenú farbu. Doplnky ladíte dozlata a vaše pery sú skôr oranžovočervené či hnedasté.

Neutrálny podtón: Zvyčajne ho má pokožka tých dám, ktoré sú v zime výrazne bledé, no v lete sa rýchlo opália dohneda. Bez problémov striedajú zlaté i strieborné šperky a pleť nemá jednoznačné ružovkasté ani žlté odtienky.

Výber mejkapu

Mnohí výrobcovia označujú mejkapy písmenami C, W alebo N. C (cold – pre studený podtón pleti), W (warm – pre teplý podtón) alebo N (neutral – pre neutrálny podtón pleti). Ak takúto pomôcku na produkte nenájdete, pamätajte, že studené odtiene sú skôr doružova, teplé dožlta a oranžova.

Ak ste sa rozhodli investovať do kvalitného mejkapu, neváhajte a pýtajte si vzorky, ktoré môžete poctivo otestovať v pohodlí domova. Obzerajte sa na dennom svetle tak dlho, ako len budete potrebovať.

V prípade, že idete na nákup do drogérie, odhoďte predsudky či hanbu stranou. Využite testery, zoberte so sebou zrkadielko a so vzorkou na tvári vyjdite z predajne von.

Ako vyberať mejkap v obchode

Naneste si vybraný odtieň na spodnú časť tváre, ideálne na hranu ku krku. Urobte si na tomto mieste vedľa seba hneď niekoľko čiar tými odtieňmi, nad ktorými uvažujete. Dajte si však pozor, aby ste si vzorky nepoplietli.

Potom vyjdite z predajne a vonku na dennom svetle skontrolujte vzorky v zrkadielku. Je to naozaj dôležité, pretože umelé osvetlenie v obchode jednotlivé odtiene výrazne skresľuje či dokonca zjednocuje.

Ako vyberať mejkap v obchode
0 0 hlasov
Hodnotenie článku