ako neplytvať vecami v kúpeľni a v šatníku

Jednoduché tipy ako neplytvať vecami v kúpeľni a v šatníku

V jednoduchosti je krása, a to platí aj pri veciach, ktoré nás obklopujú. Urobte si poriadok v kúpeľni a v šatníku a nechajte sa inšpirovať nápadmi, ktoré vám pomôžu, aby ste neplytvali vecami.

Kúpeľňa

Starostlivosť o seba

Čo nahradiť: nahraďte jednorazové odličovacie tampóny prateľnými. Denný a nočný krém môžete vymeniť za olej v nádobke zo skla, ktorý sa hodí k vášmu typu pokožky. Tonizačný krém je možné zameniť za kvetinovú pleťovú vodu a sprchovací šampón za tuhé mydlo. Balzam na pery sa dá ľahko nahradiť – a to buď klasickou vazelínou alebo medom.

Čo vyhodiť: toxické a znečisťujúce produkty, jednorazové produkty a všetko to čo je po dátume spotreby: opaľovacie krémy, krém na tvár, lieky a podobne.

Darujte: to čo (už) nepoužívate: umelé nalepovacie nechty, umelé nalepovacie mihalnice, aj to čo máte vo viacerých kusoch (zrkadlá, hrebene, nožničky na nechty,…), natáčky či kulmy…

Kúpte, ale v menšom množstve kvalitnejšie tuhé produkty, ktoré menej znečisťujú: mydlá, šampóny, masky. Zamerajte sa na certifikované produkty.

Zamerajte sa na certifikované produkty

Šatník

Darujte alebo predajte: oblečenie, ktoré je vám je tesné alebo veľké, tie kusy oblečenia, ktoré zostávajú vždy na spodku skrinky. Rovnako sa zbavte kúskov, ktoré ste si ich už viac sezón neobliekli.

Kúpte: odevy zo second-handu, základné univerzálne kúsky, ktoré sa hodia na každú príležitosť, triezve a prírodné farby. Oblečenie, ktoré nepotrebuje špeciálnu starostlivosť a ľahko sa perie. Odporúčame oblečenie z kvalitného materiálu v nadčasovom strihu.

Vyskúšajte: zapožičať si šaty na zvláštne príležitosti, vyložiť si všetky veci na jednu kopu a poriadne si prejsť jej obsah.

Transformujte svoje oblečenie

Ak potrebujete zmenšiť veľkosť oblečenia, skúste dať daný kúsok do sušičky, a to hlavne v prípade, že sa to výrobcom neodporúča. Ak chcete zmeniť farbu oblečenia, použite prírodné farbivá na báze kurkumy na docielenie oranžovej farby a čaj na béžovú. Z trička s dlhými rukávmi si môžete urobiť tričko s krátkymi, a ak ide o bavlnený top, nie je ani potrebné robiť lemy. To isté môžete urobiť aj s nohavicami. Z dlhých nohavíc môžete spraviť trendy kraťasy ľubovoľnej dĺžky.

Najjednoduchšie sa tvorí pre deti. Zo starej košele môžete vyrobiť overal alebo šaty, sukňu z nepoužívaného trička a podobne…fantázii sa medze nekladú a na YouTube nájdete desiatky návodov, ako na to – takže to zvládnete aj bez predchádzajúcich skúseností.

Zo starej košele môžete vyrobiť overal alebo šaty,
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Ako zvládnuť šestonedelie
Ako zvládnuť šestonedelie?