Jednoduchá nátierka pre deti od jedného roka

Jednoduchá nátierka pre deti od jedného roka

Potrebujete len 2 základné suroviny!

Máte doma malého papkáča, ktorému by ste chceli naservírovať niečo zdravé a chutné na raňajky bez toho, aby ste v kuchyni strávili čo i len 15 minút? Vyskúšajte tento bleskový recept, ktorý si zamiluje celá rodina.

Na hráškovú nátierku s lúčinou potrebujete:

1 lúčinu (môže byť detská)

Hrsť hrášku (môže byť aj mrazený)

Voliteľné: maslo, olivový olej, soľ, sušená mäta

Postup prípravy hráškovej nátierky s lúčinou:

  1. Na panvici nechajte rozpustiť lyžicu masla alebo mierne rozohrejte pol lyžice olivového oleja. Následne vsypte hrsť mrazeného hrášku. Pozor, ak budete mať príliš rozpálenú panvicu, môže to prskať.
  2. Hrášok jemne prehrejte, podlejte trochou vody, pridajte prípadne soľ či sušenú mätu, ak pripravujete verziu pre staršie deti alebo dospelých.
  3. Hrášok následne presypte do mixéra alebo sekáčika, pridajte lúčinu a rozmixujte. Použiť môžete aj ponorný mixér.
  4. Nátierku môžete natierať na kváskový chlebík, ale aj na krekry.

Dobrý TIP: Nátierku nemusíte servírovať len ako “nátierku”, natretú na chlebíku. Ak ju dáte do malej misky, nakrájate k nej napríklad uhorku na hranolčeky, prípadne jemne naparenú mrkvu, ktorá sa dá dobre hrýzť, ale ešte drží tvar, ponúknete tak dieťaťu “finger food”, ktoré o bude baviť a navyše si pri ňom precvičí jemnú motoriku.

Nátierku tiež môžete servírovať aj hosťom na oslave napr. natretú na uhorkách nakrájaných na hrubšie kolieska. Výborne chutí aj ešte teplá na cestovinách, keďže lúčina je krémový syr, vhodne sa dopĺňa napríklad s penne či mašličkami. Ak je nátierka príliš hustá, môžete ju zriediť na omáčku pridaním trošky prevarenej vody z cestovín.

Hrášok v čerstvej podobe je bohatý na vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6), vitamín C, E, A. V jednom hrnčeku hrášku, teda asi v dvoch hrstiach, nájdete 44 % dennej potreby vitamínu K. Je tiež bohatým zdrojom kyseliny listovej, ktoré je nevyhnutná pre zdravý vývoj plodu najmä v prvom trimestri tehotenstva. Nájdete v ňom aj horčík, draslík, fosfor, vápnik, železo zinok, meď a zásobu bielkovín. V čerstvom stave a v menšom množstve nespôsobuje nafukovanie, takže sa nemusíte báť naservírovať ani menším deťom.

0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Trio byliniek, z ktorých si pripravíte neprekonateľnú domácu kozmetiku
Mäta, medovka a levanduľa