Deň matiek darčeky

Deň matiek

Darčeky, vďaka ktorým sa mamy budú doma cítiť lepšie

Deň matiek sa oslavuje na celom svete. Tento sviatok mal tradíciu aj v starom Grécku, kde si uctievali plodnosť a matky spoločne s bohyňou Rheou. V novodobej histórii môžeme hovoriť o roku 1907, keď sa táto tradícia stala oficiálnou prakticky všade na Zemi. Zaslúžila sa o to Anna Reeves Jarvis, ktorá za matky a ich práva bojovala. O sedem rokov neskôr prezident USA Woodrow Wilson, v roku 1914, vyhlásil druhú májovú nedeľu za Deň matiek. Tento deň sa uchytil aj na Slovensku, a tak tento rok bude patriť nedeľa 9. mája všetkým matkám. Ak hľadáte tip na darček, ktorým by ste potešili svoju mamu, máme pre vás niekoľko nápadov.

Kytica lúčnych kvetov rozžiari domácnosť

Každú ženu potešia kvety. Nech ide o akýkoľvek sviatok, kytica je vždy skvelým darčekom. Skúste to však tento rok urobiť inak – s ohľadom na svoje i mamino zdravie, vyhnite sa preplneným kvetinárstvam. Čo keby ste si s rodinou, partnerom či psom urobili prechádzku k neďalekej lúke? Práve tu sa skrýva skutočný poklad: voňavé, divo rastúce lúčne kvetiny, ozdobné trávy, rákosie či zakvitnuté kríky. Zoberte si so sebou ostré záhradné nožnice a popustite uzdu svojej fantázii. Bohatá a hlavne originálna kytica istotne mamu poteší. A keď k nej pribalíte i krásnu sklenú vázu, domácnosť bude hneď krajšia.

Kytica lúčnych kvetov rozžiari domácnosť

Rozvoňajte domov difúzerom

Kvalita vnútornej klímy je pre naše zdravie nesmierne dôležitá. A čo cennejšie ako lepšie zdravie môžete darovať? Štýlovým, funkčným a zároveň terapeutickým doplnkom domácnosti je difuzér. Napustíte trochu vody, nakvapkáte éterický olej a domov vám začne krásne voňať. A zároveň jeho obyvatelia absolvujú terapiu – napríklad bazalková silica pomáha s dýchacími ochoreniami, cédrová zase zlepšuje kvalitu vlasov a ich zdravie. Navyše, difúzer dokáže aj skvelo vyzerať, ako napríklad tento zlatý aróma difúzer Haso, ktorý kúpite už za 29 €. A čo éterické oleje, resp. silice? Tie najkvalitnejšie, prírodné, destilované vodnou parou nájdete na www.hanus.sk.

Rozvoňajte domov difúzerom

Podporte mamu v maľovaní

Čoraz častejšie sa objavujú rôzne kurzy maľovania, ktoré nie sú primárne o rozvoji svojho maliarskeho talentu, ale o oddychu, psychohygiene, dokonalom resete hlavy a uvoľnení sa. Jedným z tipov na darčeku ku dňu matiek môže byť prihlásiť maminu na takýto kurz. Doba však týmto aktivitám veľmi nepraje, čo keby ste jej teda kúpili stolný stojan na plátno, plátna, štetce, farby? Aj človek, ktorý si o sebe môže myslieť, že je najväčší antitalent na maľovanie, tejto krásnej a relaxačnej aktivite podľahne. A keď k tomu pribalíte ešte fľašu vína na odvahu, mama bude mať obrovskú radosť. Navyše, svojimi obrazmi môže potom skrášľovať domácnosť.

Podporte mamu v maľovaní

Fotenie s profesionálnym fotografom

Každý túži cítiť sa krásne. A keď pritom strávi príjemné chvíle so svojimi najbližšími, ktoré bude aj zvečnené, čo viac si priať? Prekvapte mamu poukazom na spoločné fotenie u profesionálneho fotografa. Ešte predtým si spoločne zájdite ku kaderníčke, na make up, dajte si kávu a choďte si užiť tento výnimočný moment. Potom, keď bude výsledok na svete, dajte fotografiu vytlačiť, zarámovať a potešte svoju mamu druhýkrát. Získa tak darček, ktorý jej dodá nielen sebadôveru, ale tiež cennú spomienku.

Tempo tip: Myslíte si, že sa vaša mamina vie pekne obliecť a v skrini má kúsky, ktoré by ste najradšej nosili i vy? Čo keby ste jej kúpili bambusový stander, na ktorý si svoje najkrajšie oblečenie povesí? Ide o praktický darček, pretože jej uľahčí rozhodovanie pri dileme o tom, čo si dnes obliecť, a zároveň odhalené oblečenie, keď je na takomto vešiaku uložené v menšom množstve, funguje v domácnosti ako zaujímavý bytový doplnok.

0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Uľavte svojmu žalúdku
Uľavte svojmu žalúdku