Curly Girl Metóda krok za krokom

Curly Girl Metóda krok za krokom

Metóda Curly Girl, Curly Girl Method alebo skratka CGM pobláznila ženy po celom svete. Ide o spôsob starostlivosti o vlasy, ktorý ich zbaví nánosov silikónov a čiastočiek z vlasovj kozmetiky, ktoré ich zbytočne zaťažujú, a nechá vyniknúť ich prirodzenú, zdravú krásu. Nezáleží na tom, či máte vlnité vlasy alebo afro… V oboch prípadoch im CGM padne vhod.

Možno ste na skratku CGM narazili napríklad na instagrame a netušíte, o čo ide. Ak si Curly Girl metóde začnete čítať, možno vás odradí na prvý pohľad jej náročný postup. Realita však vôbec nie je taká náročná. Stačí dodržiavať zopár základných princípov a na vašej korune krásy sa to odzrkadlí už za pár týždňov – vlasy budú zdravšie, pevnejšie, lesklejšie, budú sa menej mastiť a rýchlejšie rásť. Vlny či kučery pri vhodne zvolených prípravkoch vydržia aj niekoľko dní a už vôbec nebudete musieť každé ráno tráviť 10 minút stylingom.

Čo je Curly Girl metóda?

Curly Girl metóda zahŕňa kompletnú starostlivosť o vlasy – od umývania, česania, stylingu až po ich ochranu počas spánku – spaním na hodvábnej/saténovej obliečke na vankúš alebo s vlasmi chránenými špeciálnou čiapkou proti zamotaniu.

Ako na Curly Girl metódu?

Ideálne je svoje vlasy najskôr spoznať. Na internete nájdete aj špeciálne testy, ktoré vám poradia, aký typ vlasov máte – vlnité, kučeravé, suché, krepové, dehydratované… A na základe výsledkov vám pomôžu vybrať vhodné produkty.

Tiež existuje bot/aplikácia, ktoré vám po zadaní zloženia šampónu či kondicionéru prezradia, či sú vhodné na Curly Girl Metódu. Nejde totiž len o správnu starostlivosť, základom sú aj vhodné prípravky – bez obsahu silikónov, ktoré vlasy zaťažujú, niektorých druhov alkoholov, ktoré vlasy príliš zaťažujú a podobne. Pri nákupe produktov z kategórie CGM však nemusíte hneď klikať na špecializované e-shopy a míňať desiatky eur. Šampóny, kondicionéry a stylingové prípravky vyhovujúce metóde CGM nájdete aj bežne v drogérii (aj medzi lacnejšími korporátnymi značkami či detským sortimentom), stačí len sledovať, či sú všetky ingrediencie, ktoré obsahujú, povolené spomínanou aplikáciou.

Curly Girl Metóda krok za krokom:

  1. Základom je zadovážiť si vhodné produkty. Možno vám budú vyhovovať aj tie, čo máte doma, overte si to však v aplikácii.
  2. Na umývanie vlasov vám nebude stačiť bežných 5 – 10 minút. Najmä prvé razy. Na úplnom začiatku vlasy potrebujú tzv. hĺbkové čistenie. Navhlčite ich, umyte ich šampónom určeným na hĺbkové čistenie a následne ošetrite maskou s hydratačnou alebo proteínovou zložkou, podľa toho, čo vám vyšlo v teste CGM.
  3. Vlasy následne rozčešte pastami alebo hrebeňom so širokými zubami s použitím kondicionéru. Pomocou dlaní a prstov kondicionér vtláčajte do vlasov pár minút. Následne dôkladne opláchnite. Kondicionér nanášajte len do dĺžok, nie k pokožke hlavy.
  4. Následne použite tzv. Leave-in, prípravok, ktorý vo vlasoch zostane – môže ísť o druh kondicionéru alebo špeciálne mlieko na podporu kučeravosti vlasov. Ak nemáte jemné vlasy, môžete ako leave-in použiť aj trošku bežného kondicionéru, ktorým ste si v predchádzajúcom kroku umývali vlasy.
  5. Prichádza rad na styling. Do vlasov povtláčajte špeciálne gél na definovanie/zvýraznenie kučier alebo penu či iný stylingový prípravok, ktorý vám vyhovuje.
  6. Vlasy následne zabaľte do trička alebo bavlnenej plienky (nie do froté uteráku) a zamotajte do tzv. Plopu – je to niečo ako turban. Spôsob, ako ho viazať, nájdet napr. na youtube.
  7. Vlasy vysušte šetrně dizuférom alebo voľne na vzduchu, dôležité však je nechytať si ich, kým nie sú úplne suché.
  8. Po úplnom vyschnutí vlasy postláčajte, tým mierne rozrušíte tzv. Krustu/škrupinu (crust), ktorá sa vám vytvorila (ak ste používali na styling gél) a užívajte si pocit krásnych kučeravých vlasov.

Postupne vám predstavíme viac článkov o tejto metóde. Ak vás niečo konkrétne zaujíma, napíšte nám do diskusie pod príspevok.

Curly Girl Metóda krok za krokom
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
aby ste si užili posedenie v záhrade
10 pravidiel, aby ste si užili posedenie v záhrade