Citrón je hotový zázrak

Citrón je hotový zázrak

S čím všetkým vám pomôže?

Toto rozšírené exotické ovocie je skvelým detoxikačným prostriedkom, skvele chutí v koláčoch, je bohaté na vitamín C, urýchľuje metabolizmus a okrem toho má celý rad pozitívnych účinkov na telo, ale aj široké využitie v domácnosti. Vedeli ste, že…

Belšie nechty

Ak vás trápia zažltnuté nechty – či už od fajčenia alebo zanesené pigmentom z lakov na nechty (ak nepoužívate podkladovú bázu), povolajte do akcie citrón. Vytlačte šťavu z citróna do malej misky, pridajte teplú vodu a nechty si na pár minút ponorte do tohto kúpeľa. Následne si ruky opláchnite, natrite krémom a nechajte odpočívať aspoň pol hodinu. Citrón totiž pôsobí aj ako zmäkčovadlo, takže nechty budú citlivé na nárazy a môžu sa rýchlo polámať, preto sa snažte chvíľu nič nerobiť. Čo keby ste to spojili napríklad s aplikáciou masky na tvár?

Oživený melír

Zožltol vám melír? Tiež pomôže citrón. Zmiešajte šťavu z jedného citróna s trochou teplej vody a naneste si ju na mokré vlasy. Následne počkajte 3 minúty a zmyte šampónom. Naneste kondicionér, prípadne masku na vlasy a vlasy opäť umyte. Nechajte voľne vyschnúť na vzduchu, keďže citrón vlasy aj jemne vysuší (okrem toho, že vytiahne svetlú farbu), už ich netrápte fénovaním.

Čistý drez

Vyšťavte citrón do čaju alebo si ho odložte na jednu zo spomínaných procedúr a rozpolenými šupkami vyčistite drez, kachličky, umývadlo v kúpeľni, sprcháč či vaňu. Citrón pomôže odstrániť usadené nečistoty, mastnotu a dokonca rozpúšťa aj vodný kameň.

Voňavý odtok

Zapácha vám odtok? Zmiešajte citrón s trochou octu a nalejte do odtoku. Nechajte pol hodinu pôsobiť a následne prepláchnite horúcou vodou. Hotovo!

Mäkšie päty

Ak vás trápia stvrdnuté päty a návšteva pedikérky je v nedohľadne, pomôže citrón. Rozpoleným citrónom si ich dôkladne pošúchajte, opláchnite vodou, naneste krém, zakryte sáčkom a dajte si ponožky. Takto si ľahnite do postele a ráno vás budú čakať krásne hebké chodidlá.

Ak vás trápia stvrdnuté päty a návšteva pedikérky je v nedohľadne, pomôže citrón.
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
prečo vstávať o hodinu skôr počas materskej dovolenky
5 dôvodov, prečo vstávať o hodinu skôr počas materskej dovolenky