Nakúpte darčeky už teraz

Chcete si užiť Vianoce konečne bez stresov?

Nakúpte darčeky už teraz

Každý rok sa opakuje ten istý scenár, poviete si, že už si nič nenecháte na poslednú chvíľu a potom ešte spotený 23. 12. pobehujete po nákupnom centre s ďalšími vyčerpanými a prepracovanými ľudskými bytosťami a zháňate sadu príborov pre svokru, na ktorú ste tento rok opäť zabudli. Ak to chcete spraviť tento rok KONEČNE inak, teraz je ten správny čas.

Tento rok sa navyše naozaj neoplatí nechávať si nákupy na poslednú chvíľu – extrémne predĺžené lehoty dodania v dôsledku logistickej krízy spôsobenej pandémiou vám môžu dosť výrazne skomplikovať situáciu.

Nákup vianočných darčekov? Môžete aj z domu

Prečo nakupovať online cez e-shopy? Šetrí to čas, peniaze, nervy v neposlednom rade. V pohodlí domova si jednoducho preklikáte celú ponuku, pozriete všetky modely, farby, typy, porovnáte ceny. Mnohé e-shopy majú dokonca aj 3D fotografie či videá, ktoré zobrazujú dané produkty, takže ani výhovorka, že to jednoducho musíte vidieť naživo, v tomto prípade neobstojí. Online už môžete nakúpiť takmer všetko – od nábytku, po dekorácie až po vianočné koláčiky.

Tovar si môžete väčšinou nechať pohodlne doviezť až domov, takže žiadne preplnené parkoviská, z ktorých máme potom závrat ešte mesiac…

Kedy je priskoro nakupovať vianočné darčeky? Nikdy!

Časť ľudí nakupuje vianočné darčeky priebežne počas roka – z dvoch dôvodov. Nemajú radi zhon a predvianočné šialenstvo a z finančného hľadiska – je pre nich výhodnejšie nakúpiť každý mesiac či každý druhý mesiac nejaký darček pre blízkeho, než naraz siahnuť do úspor a minúť väčší obnos peňazí. Navyše, viete využiť rôzne sezónne zľavy, výpredaje, pred objednávky a limitované ponuky, plné sklady, dostupné veľkosti a podobne. Síce to tento rok už nestíhate zrealizovať, môžete začať už od januára. Nakupovať počas roka môžete napríklad bytové doplnky, elektroniku, knihy. Dôležité však je mať na pamäti jednu nevýhodu – tovar zakúpený v takomto predstihu už po Vianociach nebudete môcť vymeniť a plynie vám záručná lehota odo dňa kúpy/prevzatia tovaru.

Zapojte aj ostatných členov rodiny

Síce je to veľké hrdinstvo, zvládnuť prípravy vo vlastnej réžii, nebojte sa však požiadať o pomoc blízkych – nielen manžel či manželka môžu nakúpiť (pokojne podľa vopred pripraveného zoznamu), starí rodičia môžu cez víkend postrážiť deti, aby ste si pripravili ozdoby, urobili väčšie upratovanie (na ktoré si pokojne môžete tiež zohnať šikovnú paniu, ktorá sa len poteší privyrobeniu si), potraviny aj drogériu si môžete objednať aj v noci z pohodlia domova online, kamarátka či kolegyňa, ktorá býva kúsok od vášho obľúbeného kvetinárstva vám môže vyzdvihnúť adventný veniec, ktorý si objednáte cez Facebook. Chce to len trochu plánovania. Držíme palce! A nezabúdajte, o nič nejde, sú to LEN Vianoce. Naozaj platí, že najdôležitejšie je vychutnať si ich v zdraví a pohode.

najdôležitejšie je vychutnať si Vianoce v zdraví a pohode.
0 0 hlasov
Hodnotenie článku