5 tipov na domáci kúpeľ

5 tipov na domáci relaxačný kúpeľ

Máte za sebou náročný pracovný týždeň a oddych potrebujete ako soľ? Doprajte si jeden večer iba pre seba, úplne vypnite a užite si nadpozemský relax v podobe kúpeľa. Okrem sviečok, pohára vína nezabudnite ani na ďalšie príjemné spestrenie tohto rituálu: bylinky, kvety či šampanské sú skvelou prísadou do vane. Máme pre vás hneď niekoľko tipov, ako si relaxačný kúpeľ spríjemniť ešte viac.

Kúpeľ s levanduľou

Levanduľu nájdete aj na našom zozname rastlín pre lepší spánok, môžu za to najmä jej upokojujúce účinky. Ako ju však využiť v kúpeli? Pripravte si vývar z levanduľových kvetov – približne jeden hrnček pridajte do vriacej vody a povarte aspoň 15 minút. Nechajte zmes v hrnci lúhovať ešte minimálne 60 minút, potom ju sceďte a vylejte do vane. Takýto kúpeľ vám pomôže v boji proti bolestiam hlavy, no zároveň poslúži ako výborná prevencia proti depresii.

Pridajte si do kúpeľa šampanské

Šampanské nie je božské iba na pitie. Ak ste si so sebou do vane zobrali iba pohárik a viete, že zvyšok vám zvetrá v chladničke, nájdite mu iné využitie. Nalejte dva, tri poháriky do vane – nie je to však kvôli tomu, aby ste mohli priateľkám položartom rozprávať, že ste sa kúpali v šampuse. Šampanské totiž vyživuje pleť, robí ju vláčnejšou a v prípade, že vás trápia pigmentové škvrny, pomáha ich bieliť.

Relax vo vani so soľou

Máte doma fľaštičku so soľou z Mŕtveho mora? Potom ste vyhrali v lotérii – táto soľ obsahuje magnézium, vápnik či bromid, ktoré pomáhajú zmierniť bolesti svalov, zlepšiť cirkuláciu krvi a upokojiť nervový systém. A koľko si jej pridať do kúpeľa? Stačia približne dva hrnčeky. Okrem soli z Mŕtveho mora si však môžete kúpeľ spestriť aj tou himalájskou.

Relax so soľou

Medovo-mliečny kúpeľ

Mlieko obsahuje tuky, proteíny a laktózu – to všetko pomôže vašu pokožku hydratovať a urobiť ju neuveriteľne jemnou. Dajte si však záležať na tom, aby ste si do kúpeľa pridali plnotučné mlieko, iba tak dosiahnete požadovaný účinok. Podobné účinky pre vašu pokožku má i med, ktorý je okrem toho plný antioxidantov. Pred napúšťaním stačí vyliať jeden menší hrnček medu do vane a horúca voda sa už postará, aby sa krásne rozpustil. Pokojne môžete skúsiť kombináciu oboch potravín, znásobíte tak účinky takéhoto kúpeľu.

Medovo-mliečny kúpeľ
0 0 hlasov
Hodnotenie článku