ako vybrať detské obliečky

3 rady, ako vybrať detské obliečky

Detská izba ako vystrihnutá z Pinterestu v nežných neutrálnych unisex tónoch, v ktorej sú hračky úhľadne poschovávané v prútených košíkoch a na okne tróni drevená dúha je snom nejedného rodiča. Nezabúdajte však na to, že detská izba je hlavne kráľovstvom vášho dieťaťa. Ako vybrať detské obliečky tak, aby bolo spokojné aj dieťa aj vy?

Materiál

Dieťa trávi v obliečkach často aj viac ako polovicu dňa. Myslite na to pri výbere materiálu. Určite siahajte len po prírodných materiáloch v najvyššej kvalite, vhodná je bavlna, ideálne biobavlna, ktorá je vzdušná a toleruje ju aj tá najcitlivejšia pokožka. Obľúbené na leto sú napríklad aj obliečky z mušelínu (dvojitej gázoviny). Čoraz viac fanúšikov si však získava ľan – je prirodzene termoregulačný (v zime hreje, v lete chladí), výborne odvádza vlhkosť, má antibakteriálne vlastnosti, takže je mimoriadne vhodný práve do postele. Navyše, po každom praní mäkne a stáva sa príjemnejším na dotyk. Nevýhodou je vyššia prvotná investícia.

Zapínanie

Praktické sú tzv. obálkové obliečky, teda také, ktoré iba prevlečiete cez vankúš a perinu a okraj založíte. Vyhnete sa tak zipsom a gombíkom, ktoré lákajú zvedavé detské pršteky.

Farby & vzory: čo s detskými hrdinami?

Ak vám zo všetkých tých labkových, ľadových či požiarníckych áut stoja na rukách všetky chlpy a máte chuť vypichnúť si oči, riešenie je jednoduché – urobte kompromis. Dieťaťu vyberte neutrálne obliečky na vankúš a prikrývku v prírodných tónoch, prípadne siahnite pokojne aj po výraznejších farbách, ale vyhnite sa vzorom. Jeden vankúšik však zaodejte do motívu, ktoré vaše dieťa aktuálne zbožňuje – či už sú to psí kamaráti či zamrznuté princezné, deti budú mať v postieľke kamarátov, budú sa cítiť bezpečnejšie a bude menší problém, udržať ich tam pri večernom zaspávaní. Môžete tak investovať aj do nákladnejších a kvalitnejších kúskov obliečok– napríklad z ľanu či biobavlny, ktoré vám pri správnej starostlivosti vydržia aj niekoľko rokov. Obliečku na vankúšik s detským motívom môžete meniť podľa nálady a preferencii dieťaťa.

čo s detskými hrdinami
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Najlepšie jesenné dezerty
Najlepšie jesenné dezerty