3 problémy, ktoré je lepšie riešiť skôr ako neskoro

3 problémy, ktoré je lepšie riešiť skôr ako neskoro

Poznáte to: „ potom, zajtra, nabudúce alebo keď bude trochu viac času…“ Koľkokrát odkladáme naozaj aj dôležité veci. Samozrejme, vždy sú nejaké priority a vždy je niečo súrne a mimoriadne dôležité, ale existujú veci a situácie, ktoré je dobre mať pod kontrolou a rozhodne ich neodkladať na neskôr.

1. Zdravie

Zdravie je prvoradé! Často počujeme túto vetu, ale keď dôjde na lámanie chleba… – tak kedy naposledy ste boli na preventívke? Medicína aj lekárske prehliadky za posledných pár rokov veľmi pokročili. Už dávno to nie je len o zmeraní tlaku a popočúvaní fonendoskopom. Absolvovať preventívnu lekársku prehliadku máte nárok od 18 roku života každé dva roky s tým, že vám ju hradí poisťovňa. Prevencia je vždy lepšia a jednoduchšia ako riešiť zanedbané problémy.

Neberte preto zdravie ako samozrejmosť a starajte sa o seba. Okrem toho, že si môžete ušetriť stres a starosti, v konečnom dôsledku ušetríte aj čas a peniaze. Napríklad už len odhalenie a ošetrenie počiatočného kazu na zubnej prehliadke je po všetkých stránkach omnoho nenáročnejšie ako riešiť už pokročilý zlý stav. V prípade, že sa vám dokonca niečo nezdá, neotáľajte vôbec a vždy okamžite vyhľadajte odborníka. Niekedy totiž aj banálne príznaky môžu byť predzvesťou väčšieho problému.

2. Vzťahy

Žijeme rýchlu dobu, plnú vnemov. Máme veľa práce, stále je niečo treba, často sme unavení a nechce sa nám riešiť či už problémy, konflikty alebo niekedy aj bežné situácie. Vzťahy rovnako ako zdravie nie sú samozrejmosťou, treba ich pestovať, budovať a starať sa o ne. Určite ste už zažili situáciu, že ste si aj s blízkym človekom nemali čo povedať, prípadne sa vám zo života niekto stratil bez toho, aby ste sa stihli rozlúčiť. Zaraďte si blízkych do priorít. Čas, ktorý im venujete sa vám určite oplatí.

Vzťahy rovnako ako zdravie nie sú samozrejmosťou, treba ich pestovať

3. Servis

Oproti prvým dvom prioritám pomerne banálna záležitosť, ale zas netreba zabúdať starať sa ani o svoje statky.

Výmena oleja v aute, servis bicykla, prečistenie práčky, kontrola kotla na kúrenie či vyčistenie komína. Správnou starostlivosťou nielen predchádzame neželaným nehodám, ale vieme aj značne predĺžiť životnosť vecí a tým priamo znižovať svoju spotrebu aj náklady.

Výmena oleja v aute, servis bicykla, prečistenie práčky
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Čo robiť, keď sú školy zatvorené
Čo robiť, keď sú školy zatvorené