aby ste si užili posedenie v záhrade

10 pravidiel, aby ste si užili posedenie v záhrade

Pohodlné posedenie v záhrade nie je len o správnom výbere záhradného nábytku. Je aj o následnej starostlivosti, správnych doplnkoch a detailoch, na ktorých naozaj záleží. Vybrali sme pre vás 10 zlatých pravidiel, ktoré sa oplatí dodržiavať, aby ste si posedenie v záhrade s rodinou užili na 100 %.

1. Premýšľate, že by ste vytiahli von starý jedálenský stôl z jedálne, ktorý chcete nahradiť novým? Spomaľte! Nábytok využívaný v exteriéri musí totiž byť určený na využívanie v exteriéri. Nikdy nepoužívajte jedálenské ani iné sety určené do interiéru – netolerujú zvýšenú vlhkosť a extrémne podmienky záhrady a nie sú stabilné na nerovnom povrchu.

2. Na nábytku, detských hojdačkách, ale aj pergolách a podobných záhradných stavbách pravidelne doťahujte skrutky a obnovujte náter. Striedaním teplôt sa totiž často povoľujú.

3. Po každom použití nábytok jemne otrite a nechajte dôkladne uschnúť. Zabezpečte, aby naň nepršalo, prípadne aby na ňom nestála voda. Dôsledne odstraňujte zvyšky jedla, ktoré prilákajú hmyz a v kombinácii so slnečným žiarením môžu napáchať neodstrániteľné škvrny.

4. Nábytok by mal stáť na pevnom podklade, kde sa nedrží vlhkosť. Nevhodná je tráva a iný vlhký podklad.

Nábytok by mal stáť na pevnom podklade

5. Nezabudnite, že stoličky ani kreslá, ktoré nie sú určené na hojdanie, nie sú určené na hojdanie! Nekývte sa na nich, nepohupujte. Zbytočne skracujete ich životnosť.

6. Plastový ani drevený nábytok na priamom slnku nenechávajte. Priame slnko stoleruje iba kovový nábytok, no ten sa môže rozpáliť do neúnosnej miery. Doplňte ho teda textíliami.

7. Záhradné textílie pravidelne perte a čistite. Po každom použití ich nechajte preschnúť na vzduchu. Ak máte v rodine alergika, záhradné textílie sušte a skladujte výlučne vo vnútri.

8. Nábytok, hojdačky a iné doplnky chráňte pred mrazom – v zime je na pobyt ideálne ukrytie do bezmrazej miestnosti alebo aspoň dôsledné prikrytie špeciálnou krycou plachtou.

9. Prípadné plesne na drevenom nábytku nezoškrabujte! Postriekajte ich prípravkom na ničenie plesní a počkajte, kým sa úplne rozpustia. Až následne dočistite manuálne. Zo spór plesní by ste sa mohli nakaziť.

10. Polyratanový nábytok, teda nábytok z umelého ratanu, po sezóne osprchujte záhradnou hadicou a nechajte dôkladne preschnúť. Zabránite tak usadeniu nečistôt a prachu v zárezoch a na nedostupných miestach.

Polyratanový nábytok
Záhradný nábytok na temponabytok.sk
0 0 hlasov
Hodnotenie článku