Cvičte doma

Zatvorené fitká?

Cvičte doma

Pohyb je pre život človeka prirodzený a pre zdravie nevyhnutný. Odbúrava stres, prináša endorfíny, rysuje telo. Človek, ktorý sa hýbe, žiari šťastím. Aktuálna situácia skupinovému cvičeniu vo fitnescentrách, halách, či jógových štúdiách nepraje, no o to viac sa rozbehlo cvičenie doma. Platí, kto chce cvičiť, čas, priestor aj formu si nájde. Existuje množstvo aplikácií, ktoré ponúkajú ucelené zostavy, ale aj videá so správnym prevedením cvikov na doma. Jednoduché cviky, ktoré stihnete aj počas prestávky na homeoffice, udržia vaše telo v kondícií a myseľ v psychickej pohode.

Vytvorte si vlastnú zostavu

Každému podľa chuti. Pokiaľ vám vyhovujú klasické cviky na spevnenie tela, pracujúce s vlastnou váhou, nič nepokazíte jednoduchým, ale veľmi efektívnym plankom. Vyskúšajte rôzne variácie základného cviku, cvičte pravidelne, pozitívne zmeny na tele sa pri planku dostavia rýchlo. Ďalšou „klasikou“ je mostík, kľuk, či sklápačky, jednoducho staré dobré cviky, ktoré prinášajú výsledky.

Pozdrav slnku

Ak ste naladení skôr na jógu, začnite každý deň so Surya Namaskar, čiže s Pozdravom slnku. Sekvencia perfektne zladených ásan má množstvo benefitov. Prebudí a zahreje telo, natiahne ho, a zároveň posilní svaly. Pri rannom Pozdrave slnku je dôležité, aby sa vaša myseľ upriamila na cvičenie a prebúdzajúci sa deň. Pozornosť treba venovať aj harmonizácii dychu, ktorá však po pravidelnej praxi bude už celkom samozrejmá.

Cviky na krčnú chrbticu

S bolesťou krčnej chrbtice sa stretne takmer každý, kto pracuje za počítačom. Bolesť totiž často súvisí s nesprávnym držaním tela pri pohľade na monitor. Ten by mal byť ideálne vo výške očí. Akonáhle je nižšie, čo sa stáva hlavne pri práci s notebookom, dostáva krčná chrbtica zabrať. Ako jej pomôcť? Začnite správnym umiestnením monitora a výšky vášho pracovného stola a stoličky. Potom si zacvičte pár jednoduchých cvikov, ktoré stuhnutý krk uvoľnia. Cviky zahŕňajú krúženie hlavou, úklony hlavy dopredu, dozadu aj do strán. Pomáha aj pomalé dvíhanie a uvoľňovanie pliec. Blahodarné účinky na krčnú chrbticu majú aj niektoré jogové ásany, skúsiť môžete napríklad pozíciu ryby.  

Cvičte, ale správne

Domáce cvičenie je výborný spôsob ako začať deň, spestriť si prestávku pri práci, a celkovo ostať vo forme počas obdobia, kedy je nutné tráviť veľa času doma. Využite každú príležitosť rozhýbať si svoje telo, ale uistite sa, že cvičíte správne. Urobte si prieskum, hľadajte spoľahlivé zdroje, sledujte videá certifikovaných odborníkov a trénerov. Stojí to za to!

Cvičte, ale správne
0 0 hlasov
Hodnotenie článku