Vyrobte deťom domček na strome

Vyrobte deťom domček na strome

Ako na to?

Domček na strome je výborný projekt na jesenné dni – zo stromu sú už pozberané plody, poskytne útočisko aj počas chladnejších dní a „vyláka“ deti von aj za nie úplne priaznivého počasia. Čo potrebujete na jeho výstavbu? Ako postaviť deťom domček na strome?

Základom je, aby ste mali aspoň minimálne skúsenosti s domácim majstrovaním. Dom, ktorý má byť pochôdzny a ktorý musí udržať niekoľko desiatok kilogramov živej váhy, ktorá sa občas správa ako motorová myš, je jednoducho výzva pre zručnejšieho majstra. Ak sa za neho nepokladáte, domček na strome vám vyrobí aj šikovný stolár alebo si viete zohnať skladaciu konštrukciu na internete.

Ako na to?

Vyberte si správny strom – potrebujete minimálne tri horizontálne rozvetvené konáre, na ktoré bezpečne prichytíte základovú dosku. Ideálne je vybrať si nižší strom a stabilitu domu tak posilniť ešte hranolmi, ktoré zapustíte do zeme. V prípade silného vetra budú pre dom oporou. Základovú dosku spevnite krížom alebo konštrukciou z dostatočne pevných dosiek. O nosnosti sa poraďte v predajni s drevom.

Na základovú dosku následne pripevnite hranoly, ktoré budú oporou stien. Postupujte, ako keby ste kreslili rozprávkový domček – do každého rohu pripevníte jeden hranol, ktorý spojíte s vrchnou štvorcovou konštrukciou z hranolov.

Steny môžete pokryť OSB doskami či preglejkou, prípadne môžete použiť aj rozobrané tapety, vďaka ktorým bude dom poriadne štýlový! Dbajte na dostatočne veľké okná (no nie také, cez ktoré sa dá vyliezť) a bezpečné dvierka, ktoré sa budú otvárať dnu – aby cez ne dieťa pri hre nevypadlo a schodíky alebo rebrík.

Na podlahu môžete umiestniť starší koberec a domček spoločne zariadiť aj pomocou starého oblečenia – sukňa môže byť závesom a zo starých tričiek si spoločne ušite vankúše na sedenie.

TEMPOtip: Nezabudnite, že dom na strome je útočiskom detí – doprajte im súkromie a dôverujte im. Domčeku na strome sa potešia nielen desaťročné deti, uvidíte, že zaujmete aj mladších tínedžerov. Oázu pokoja, kde si budú môcť fungovať aspoň na chvíľu podľa vlastných pravidiel, ocenia. A vy tiež!

dom na strome je útočiskom detí
Záhradný nábytok na temponabytok.sk
0 0 hlasov
Hodnotenie článku