darčeky pre starých rodičov

Tipy na vianočné darčeky pre starých rodičov

Toto ich určite poteší

Premýšľate, čím potešiť svojich starých rodičov? Keď stále dookola omieľajú, že oni predsa nič nepotrebujú, nech si šetríte korunky a podobne, myslia to naozaj vážne. Investujte preto do niečoho praktického alebo niečoho s emocionálnou hodnotou. Vyčaríte im úsmev na tvári bez zbytočných „to ste nemuseliii, to muselo byť drahééé.“

1. Masážny prístroj na nohy

Bublinkový kúpeľ uvoľní boľavé nohy a pomôže telu zrelaxovať sa. Ak majú vaši starí rodičia problémy so spánkom, dokúpte im k tomu levanduľový olej v terapeutickej kvalite (ktorý môže prísť do kontaktu s pokožkou). Krátky kúpeľ, masáž nôh a následné vmasírovanie levandule do chodidiel pôsobí ako balzam na nervy.

2. Teplé/výhrevné papuče

Elektrická deka alebo výhrevné papuče, či klasické papuče vystlané ovčím rúnom sú skvelým darčekom nielen pre zimomrivých. Chvíľka relaxu, nohy v teple, v rukách horúci čaj a obľúbený seriál či knižka vyčaria úsmev na tvári vašej starej mamy či starého otca.

3. Rodinný album

Dajte dohromady fotografie z rodinných výletov, z osláv, sviatkov, dajte si ich vytlačiť alebo spracujte do formy fotoknihy. Takýto darček spríjemní starkým nielen dlhé zimné večery.

4. Taška na kolieskach

Nákupná taška na kolieskach je skvelý pomocník na nosenie nákupov. Praktický darček určite ocenia a navyše, pomôžete im tak k samostatnosti – a ten pocit je pre ľudí mimoriadne dôležitý.

5. Gramofón

Čo by ste povedali na okamžitý teleport do mladosti? Kúpte starým rodičom gramofón (pokojne aj starší v bazári, na zvuku mu to nevezme, práve naopak), pohľadajte aj staré platne a vráťte starkých na chvíľu do bezstarostných mladých čias.

Myslite na to, že seniori sú nostalgickí – ak má dedko nadovšetko rád svoje tridsaťročné hojdacie kreslo, hoci má už deravý poťah, nesnažte sa mu ani len kupovať nové – ak vás o to sám nepožiadal. Starší ľudia si ťažšie zvykajú na nové veci a v mnohých prípadoch skončia vianočné darčeky zabalené v skrini, lebo si ich „šetria“.

v mnohých prípadoch skončia vianočné darčeky zabalené v skrini, lebo si ich šetria
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Zdravé recepty z pohánky
Zdravá pohánka