Tajomstvo krásnych vlasov sa ukrýva v rozmaríne

Tajomstvo krásnych vlasov sa ukrýva v rozmaríne

Nielen ženy, ale aj mnohí muži tužia zažívať pocit nádherných vlasov, ktoré sa žiarivo lesknú na slnku a ich dotyk pripomína jemné páperie. Nie každý však má toľko šťastia a môže sa pochváliť bohatou hrivou. Nájsť účinný liek, ako zlepšiť kvalitu vlasov býva niekedy náročné. Čo tak vyskúšať rozmarínovú vodu? Údajne dokáže urobiť s korunou krásy hotové zázraky. Je to naozaj tak?

Je táto voda naozaj tajným receptom?

Rozmarín je rastlinka, ktorú veľmi dobre poznali už naši predkovia. Nádherne a charakteristicky vonia a mnohí používatelia tvrdia, že im umožnila dosiahnuť silnejšie, dlhšie a lesklejšie pramene. Aj svetoví dermatológovia z amerického mesta Sanca Monica potvrdzujú, že vo výskumoch, ktoré uskutočnili, je rozmarín skutočne veľmi prospešný pre naše vlasy a nejde len o marketingový trik. To, čo robí rozmarín takým unikátnym je olej. Ide o prírodný liek, ktorý pomáha pri znižovaní vypadávania a pri podpore zdravia vlasov aj pokožky hlavy. Pretože tam sa cesta zdravých vlasov začína.

Konzultácia je podstatná

Na rozdiel od iných prírodných prostriedkov na rast vlasov existujú dôkazy, ktoré podporujú tvrdenie, že rozmarínová voda zlepšuje rast vlasov. Uskutočnené štúdie zistili, že extrakt z listov rozmarínu môže znížiť premenu testosterónu na formu, ktorá prispieva k vypadávaniu vlasov, ako aj blokovať hormonálne receptory vo folikule. Predpokladá sa tiež, že jeho antioxidačné, protizápalové a protiplesňové účinky zlepšujú zdravie pokožky hlavy a posilňujú vlasy. Odborníci však varujú, aby sme rozmarínovú vodu nepoužívali bez konzultácie s lekárom v prípade, že užívame lieky na vypadávanie vlasov. Rovnako by sme mali byť opatrní u tehotných a dojčiacich žien, detí aj u ľudí s veľmi citlivou pokožkou.

Otestujte sa

V prípade ak máme alergiu alebo citlivú pokožku, odborníci radia rozmarínovú vodu aplikovať najskôr na menšiu plochu kože každý večer počas piatich nocí, aby sme zistili podráždenie predtým, ako ju široko aplikujeme na pokožku hlavy.

Ako si vyrobiť rozmarínovú vodu?

Najznámejší spôsob použitia rozmarínovej vody je vo forme oplachu na vlasy. Jeho výroba je jednoduchá. Najskôr si prevaríme liter destilovanej vody. Potom pridáme hrsť sušených listov rozmarínu a necháme päť hodín vylúhovať. Po vychladnutí môžeme zmes zriediť vo vode alebo v šampóne. V oboch prípadoch je potrebné vytvoriť pomer 4:1. Po umytí vlasov šampónom použijeme rozmarínový oplach a následne ešte prepláchneme vodou. Na ošetrenie pokožky hlavy olejom môžeme jednu kvapku rozmarínového oleja zmiešať so šiestimi kvapkami kokosového oleja, potom vmasírovať a nechať pôsobiť cez noc.

Ako si vyrobiť rozmarínovú vodu?
0 0 hlasov
Hodnotenie článku