Vidíte stôl na pingpong a hneď si predstavíte mládež či deti? Spomeniete si vôbec, kedy ste naposledy hrali stolný tenis? Ak budete mať nabudúce príležitosť, určite sa chopte rakety a zahrajte si! Stolný tenis totiž môžete hrať v každom veku, pokojne aj po 60-tke. A dostane vás do formy.
Voľnočasová, ale aj súťažná aktivita
Ak máte súťaživého ducha, táto hra je pre vás ako stvorená. Je to ideálny šport, ktorý je možný hrať v dvojici alebo aj vo väčšom počte a nemusíte byť ani v tom istom veku. Preto neváhajte a pokojne si zahrajte aj so svojimi rodičmi a zároveň deťmi. Rodičia pookrejú a deti budú nadšené, že ich rodičia a starí rodičia sú aktívni. Pingpong je ideálny viacgeneračný šport.
Oddych, ale aj fitnes
V pingpongu je dôležitá technika, ale i kondícia. Človeku sa hraním rozvíjajú nielen pľúcne ale i svalové kapacity. Zlepšuje sa jeho obratnosť a koordinácia pohybov. Keďže je človek neustále v strehu, tak ani nevie ako a spáli aj kalórie výdatného obedu. V zahraničí dokonca existujú hodiny fitnesu kombinovaného s pingpongom, ktoré nesú názov Fit Ping Tonic. V tomto cvičení sa spája tvrdá drina so zábavou.
Spoločenská udalosť
Pingpong je spoločenská hra, prostredníctvom ktorej spoznávate nových ľudí a môžete si vytvárať nové priateľstvá. Zároveň môže poslúžiť aj ako príjemná aktivita na trávenie voľného času s priateľmi alebo rodinou. Stôl sa dá zohnať aj v bazári alebo oprášite starý z garáže. Zorganizujte pravidelné stretnutia s priateľmi – spočiatku budú prekvapení, ale uvidíte, budú odchádzať nadšení.
Prevencia pred osteoporózou a artrózou
Ak máte sklon k osteoporóze, pingpong je pre vás ideálnym športom. Mikro pohyby, ktoré pri pingpongu vykonávate, majú veľmi priaznivý dopad na naše kosti a svalový aparát. Zároveň je to šport, ktorý šetrí kĺby (ak nehráte profesionálne) a pomáha obmedziť artrózu, ak ňou trpíte.
Posilnenie pamäti
Viacero štúdii poukázalo na to, že pingpong má priaznivý vplyv na mozog a pomáha ho udržovať v kondícii. Údajne až päť špecifických zón v mozgu je počas hry stimulovaných, medzi nimi aj hipokampus, čo je centrum pamäti. Ten sa môže zmenšovať napríklad pri Alzheimerovej chorobe. Táto aktivita mozgu vzniká tým, že si pingpong vyžaduje trvalú koncentráciu, aby ste mohli predvídať aktivitu súpera. Čiže stolným tenisom si neprecvičujete len telo ale i mozog.