recept na slaný koláč ktorý si zamilujete

RECEPT: Slaný koláč, ktorý si zamilujete

Čakáte návštevu, máte málo času a nenapadá vám nič, čím by ste ju mohli pohostiť? Robenie chlebíkov sa vám už zunovalo a nemáte ani toľko času, ani surovín… Možno by to chcelo niečím prekvapiť. Čo tak slaný koláč?

Nie, nejde o quiche, na výrobu ktorého potrebujete pripraviť a vyvaľkať cesto, na to času niet. Máme pre vás recept, na ktorý potrebuje len pár surovín, ktoré sa zmiešajú, dajú do rúry a chutia tak, že hostia nebudú chcieť odísť bez receptu.

Potrebujete (podlhovastá forma 26 cm) :

3 vajíčka

150 g hladkej múky

1 prášok do pečiva

100 ml slnečnicového oleja

130 ml mlieka

100 g strúhaného čedaru

100 g kapie

150 g feta syra

80 g čiernych vykôstkovaných olív

čierne korenie, soľ

Postup:

Predhrejte si rúru na 180 °C. Umyte kapiu a nakrájajte ju na krátke pásiky. V miske zmiešajte vajíčka s múkou pomocou metličky. Pomaly pridávajte olej a mlieko, ktoré predtým trochu zohrejete.

Následne pridajte postrúhaný čedar a zmiešajte. Syr feta nakrájajte na kocky a pridajte ho k zmesi. Následne primiešajte pokrájanú kapiu a olivy (nie je potrebné ich krájať). Posypte čiernym korením z mlynčeka a premiešajte.

Hotovú zmes vylejte do podlhovastej 26 cm formy a dajte piecť do rúry na 45 minút. Koláč je hotový, ak jeho okraje mierne zhnednú.

TEMPOtip: V prípade, že nemáte fetu môžete použiť napríklad kozí syr alebo pokojne aj kúsky šunky či slaninu nakrájanú na malé kocky. Pre mäsožravcov odporúčame tiež vyskúšať verziu s klobásou alebo údeným mäsom.

Hotový koláč môžete servírovať vychladnutý, najlepšie už studený. Je veľmi chutný aj na druhý, tretí deň. V chladničke vydrží aj týždeň. Stačí ho len poriadne obaliť potravinovou fóliou.

Jeden koláč zo spomínaných surovín vystačí pre 8-10 osôb. Podávať ho môžete so šalátom z rukoly alebo hlávkovým šalátom, ktorý stačí jemne pokvapkať olivovým olejom a citrónom.

0 0 votes
Article Rating