Letný šalát z quinoy, mrkvy a ananásu

Recept: Letný šalát z quinoy, mrkvy a ananásu

Počas horúcich letných dní mnohí z nás hľadajú ľahšie jedlá, ktoré zasýtia, ale neoberú nás o zvyšky chute existovať. Svieži šalát z quinoy, mrkvy a ananásu je presne taký: dobije nás energiou, skvelo chutí a zároveň po ňom nemáte chuť zvyšok dňa preležať v posteli. Recept je veľmi jednoduchý a výsledok vás ohromí. Ako na to?

Čo potrebujeme na letný šalát z quinoy, mrkvy a ananásu

  • 1 hrnček quinoy
  • 2 stredne veľké mrkvy
  • ½ čerstvého ananásu
  • maslo
  • olivový olej
  • soľ
  • čerstvá mäta (voliteľná)

Ako pripraviť letný šalát z quinoy, mrkvy a ananásu

1. Aby sme quinou zbavili horkej chutili, namočíme ju približne na 5 minút v miske s vlažnou vodou. Následne ju ešte prepláchneme v site a prebytočnú vodu necháme odkvapkať.

2. V menšom hrnci si rozpálime olivový olej a krátko na ňom orestujeme quinou, vďaka tomu získa príjemnú orieškovú chuť.

3. Orestovanú quinou zalejeme vodou v pomere 1:1,2 (quinoa:voda), mierne osolíme, premiešame a zakryjeme pokrievkou a najmenšom plameni varíme 20 minút.

4. Kým sa nám varí quinoa, pripravíme si mrkvu a ananás: mrkvy si očistíme, nastrúhame na jemno, na panvici rozpálime maslo (nebojte sa dať masla viac, mrkva získa lahodnú nasladlú chuť) a približne 1,5 minúty restujeme na väčšom plameni.

5. Ananás si očistíme, nakrájame na menšie kocky, ak ste sa rozhodli použiť aj čerstvú mätu, umyte ju, vysušte a nasekajte nadrobno.

6. Keď máme quinou hotovú, premiešame ju a ešte ju necháme dôjsť a mierne vychladnúť pod pokrievkou. Následne do nej vmiešame mrkvu, ananás a prípadne i mätu. Šalát môžeme podávať teplý, no výborne chutí i studený. Dobrú chuť.

Tempo tip: Tento svieži šalát si môžete pripraviť aj počas zimy, čerstvý ananás pokojne môžete nahradiť aj tým konzervovaným. Pre lepšiu chuť si ho môžete opiecť na grile či na rozpálenej panvici. Šalát je skvelý nielen ako hlavné jedlo, ale výborne sa hodí aj ako príloha – napríklad ku grilovaným kuracím prsiam.

0 0 votes
Article Rating