Pohostite svojich priateľov na záhrade

Pohostite svojich priateľov na záhrade vo veľkom štýle

Stačí dobre zvolené miesto, pár dekorácií a doplnkov a môžete pozvať priateľov k sebe na večeru alebo len tak na pohár chladeného prosecca. Ako zariadiť záhradu na záhradnú párty?

Zvoľte správne miesto

Ešte predtým ako umiestnite stôl so stoličkami, porozmýšľajte nad ich miestom. Či pozvete priateľov cez deň, alebo skôr večer je asi najdôležitejšia otázka – budete potom vedieť, či budete potrebovať tieň alebo nie. Zároveň myslite na výhľad. Zvoľte miesto s pekným výhľadom buď na otvorený priestor, zeleň, prípadne na bazén. Ak plánujete posedenie počas dňa, najideálnejšie miesto je pod veľkým stromom, ktorý nám zaručí sviežosť.

Osvetlenie

Myslite na osvetlenie, ktoré dotvorí atmosféru hlavne pri večerných posedeniach. Ideálne sú lampáše alebo svietniky. Môžete ich umiestniť do rohov na terasu, na schodisko, ktoré vedie do záhrady, pod okná a samozrejme menšie svietniky aj na stôl. Môžete kombinovať tvary a veľkosti svietidiel. Myslite na jednoduchosť a prirodzenosť s jemným a teplým svetlom. Môžete zvoliť aj sviečky alebo ešte lepšie svietniky s LED svetlom, ktoré sú bezpečnejšie.

Na stromy môžete zavesiť svetelné reťaze, ktoré dotvoria tú správnu atmosféru.

Na stromy môžete zavesiť svetelné reťaze

Textílie

Pridajte vankúšedeky k pohodlným záhradným kreslám. Jednoducho nimi vytvoríte útulný a príjemný pocit. Navyše, v súčasnosti dostať textílie, ktoré sú vhodné do vonkajšieho prostredia, tak sa nemusíte obávať, že váš obľúbený vankúš dostane vonku zabrať. Malé vankúšiky môžete umiestniť do prútených kresiel a veľké vankúše na zem. Textílie lahodia nielen oku, ale hlavne sa bude hosťom sedieť omnoho pohodlnejšie. Na vymedzenie jedálenského stola môžete použiť koberec vhodný do exteriéru. Riadime sa tými istými pravidlami ako pri zariaďovaní jedálenského kúta v interiéri.

Dekorácie a jedálenský servis

Pri záhradných posedeniach máte možnosť využiť porcelán po babičke, ktorý sa bude vynímať so zeleňou okolo stola. Určite neservírujte na plastové alebo papierové taniere, ktorými by ste zničili atmosféru pohostenia. Na vytvorenie čarovného stolovania vám bude stačiť originálny jedálenský servis, obrus alebo obrúsky a vázičky s lúčnymi kvetmi alebo kvetmi priamo zo záhradky.

Vodu podávajte buď vo veľkých karafách alebo v sklenených fľašiach. Ak nemáte v okolí žiadne kvety, môžete ich nahradiť bylinkami, buď v črepníkoch alebo natrhaných do kytíc vo vázach. V súčasnosti sú trendy aj sušené kvety!

Dekorácie a jedálenský servis
Záhradná nábytok na temponabytok.sk
0 0 hlasov
Hodnotenie článku