Máte radi vidiecky štýl

Máte radi vidiecky štýl?

Pestujte tieto kvety

Záhrada vo vidieckom štýle prináša pokoj, harmóniu a únik od náročných dní. Mnohým pripomína bezstarostné detstvo, vôňu kysnutého koláča od babičky či pohár teplého mlieka na prázdninovej lavičke. Túžite si v záhrade vytvoriť vidiecky záhon? Nemali by vám v ňom chýbať tieto kvety.

Stanovište:

Vidiecky záhon vysaďte na slnečné miesto. Budete na ňom pestovať kvety, ktoré si vyžadujú dostatok slnečného svitu. Zvládne aj horúce letné slnko, len mu budete musieť pomôcť so zálievkou – ideálne v skorých ranných hodinách. Večerné polievanie totiž často priláka slimáky a slizniaky, ktoré si rady na rastlinkách pochutia.

Flox

V tradičných trvalkových záhonoch floxy nesmú chýbať. V našich zemepisných šírkach nepremrznú – stačí ich pred zimou zakryť čečinou a vybavené. Floxy sa dajú pestovať aj v nádobách, no v tom prípade častejšie ako letničky – zimu neprežijú, iba ak ich dôkladne zazimujete. Raz za dva týždne môžete do zálievky pridať hnojivo na kvitnúce rastliny a pravidelne odstrihávať odkvitnuté kvety. Rastlina sa vám odmení bohatou násadou nových kvetov. Floxy neznášajú premokrenie, preto ich nepestujte na zbytočne vlhkom a tmavom mieste.

floxy nesmú chýbať

Cínia

Cínia je krásna letnička – vyberať si môžete z množstva odrôd, ktoré kvitnú v rôznom období leta a zahalia záhony do pestrých farieb. Vyberte jej však slnečné stanovište s dostatočne výživnou pôdou, ktorú môžete pred výsadbou obohatiť o dôkladne vyzretý kompost alebo vermikompost. Aby ste podporili bohaté kvitnutie, do zálievky môžete raz za čas pridať aj hnojivo na kvitnúce rastliny.

Cínia je krásna letnička

Rudbekia

Chýba vo vašej záhrade život? Prilákajte opelivý hmyz rudbekiami. Okrem toho, že skrášlia záhon, výborne vyzerajú aj vo váze. Nie sú náročné na starostlivosť, stačí ich raz za čas poliať, ak je dlhšie sucho, vydržia však aj horšie pôdne podmienky a tiež vám odpustia zábudlivosť. Rastlina sa pestuje v našich zemepisných šírkach ako trvalka. Bude stačiť, ak ju pred zimou po zoschnutí mierne zostriháte a na jar vás poteší nová násada zelených listov. Rudbekie kvitnú prakticky celé leto.

Prilákajte opelivý hmyz rudbekiami
Záhradné sety na temponabytok.sk
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Škrupiny z vajíčok nevyhadzujte
Škrupiny z vajíčok nevyhadzujte