Dovolenka v Taliansku

Dovolenka v Taliansku

Ktorý región navštíviť?

Dychberúce dejiny, historické mestá, krásne pláže, skvelé víno, lahodné jedlo, nadpozemská architektúra, majestátna príroda, umenie svetového významu, centrum kresťanstva. Každý si nájde svoj dôvod, pre ktorý navštívi Taliansko. Ak však chcete chodiť po horách, nepôjdete do Ríma a keď chcete spoznávať históriu, neskončíte v Bibione. Taliansko sa skladá z 20 regiónov a každý z nich je niečím výnimočný. My vám prinášame výber toho najlepšieho.

Za krásnou krajinou do Toskánska

Región Toskánska je opradený superlatívmi – a úplne zaslúžene. Môže za to jeho neuveriteľná všestrannosť – nájdete tu romantické malé dedinky, poetický vidiek plný vlnitých svahov s vinicami, krásne mestá nabité históriou, napríklad Florencia či Siena, ale aj pláže a nekonečné množstvo skvelých reštaurácií, ktoré tu miestni volajú trattorie. Ak sa chystáte do Toskánska na menej ako tri roky, odporúčame prenajať si auto a skúsiť z každého rožku trošku: od prehliadky krásnych historických miest cez vidiecku romantiku až po deň ochutnávania miestnych špecialít.

krásna krajina Toskánsko

Letná dovolenka v Kalábrii

Medzi najvyhľadávanejšie a zároveň najobľúbenejšie (žiaľ, nie vždy to takto býva) destinácie pre letnú dovolenku patrí Kalábria. Nájdeme ju na špičke talianskej čižmy, ide o región povestný svojím vysokým počtom slnečných dní. Kalábria je obmývaná dvomi moriami – Iónskym a Tyrrhénskym – obe sú typické svojou čarovnou azúrovou farbou a množstvom takmer dokonalých pláží. Tento región však okrem pláží ponúka aj množstvo miest vhodných na turistiku – dokonca i v národných parkoch. Rovnako nechýbajú ani romantické mestečká, kde si môžete užiť krásne chvíle so svojou polovičkou: Capo Vaticano, Stilo, Tropea či Scalea.

dovolenka v Kalábrii

Užite si prírodu v Abruzzy

Región Abruzzry je tak trochu v tieni neďalekého Ríma, ak však máte radi turistiku, zimné športy, hory, prírodu a hlavne pokoj, tu môžete objaviť raj. Prečo? Pretože približne jedna tretina celého regióna je tvorená národnými parkmi, ide tak o jeden z najhornatejších regiónov celého Talianska a práve tu nájdete aj najvyšší vrch celých Apenín. Pre Abruzzy je typické tiež množstvo stredovekých hradov, zámkov a sídel, preto je zaujímavým riešením prenajať si auto, prípadne na ňom sem doraziť a región preskúmať. Ak budete mať chladného horského počasia dosť, ohriať sa môžete aj pri 150 km dlhom morskom pobreží.

príroda v Abruzzy

Emilia-Romagna (nielen) fanúšikov automobilov

Emilia-Romagna patrí medzi najbohatšie regióny Talianska a je to vidieť: stačí navštíviť červeno-oranžovú Bolognu, ktorá je sídlom najstaršej univerzity na svete, a ľahko sa zamilujete. K hojnosti v tomto regióne pomohlo aj to, že tu mali svoj domov až tri svetové automobilky: Lamborghini, Ferrari a Maserati. Ak ste fanúšikom automobilov, určite by ste nemali vynechať návštevu Modeny, kde nájdete rodný dom Enza Ferrariho prerobený na veľkolepé múzeum. Múzeum Lamborghini zase nájdete neďaleko Bologne, no nie všetko tu je iba o vozoch – tešiť sa môžete aj na unikátnu atmosféru stredne veľkých talianskych mestečiek ako Rimini, Parma, spomínaná Modena či Ravenna.

Emilia-Romagna

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek, či už z týchto štyroch, alebo ďalších talianskych regiónov, v každom z nich nájdete to svoje. Prajeme šťastnú ruku.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku