Blesková arómoterapia

Blesková arómoterapia

Vyskúšajte tento tip a zo sprchy vyjdete ako nový človek!

V zásade existujú 2 typy ľudí – tí, čo sa sprchujú ráno a tí, čo sa sprchujú večer. Do ktorej skupiny patríte vy? Máme pre vás tip. Stačí malá zmena a zo sprchy vyjdete ako nový človek – buď pripravený na náročný pracovný deň alebo dokonale zrelaxovaný, keď už máte deň plný stresu za sebou a tešíte sa do postele. O čo ide?

Arómoterapia nie je žiadna novinka. Vône na liečebné účely využívali naši predkovia po celom svete už pred stovkami rokov. V súčasnosti môžete arómoterapiu využívať pohodlne v akejkoľvek forme, ktorá je pre vás najpraktickejšia – ako vonnú sviečku, tyčinky, či vo forme éterického oleja v špeciálnom difuzéri či arómolampe. Môžete tiež páliť lístočky byliniek alebo si výťažky z nich nakvapkať do vane. Ak však v denno-dennom zhone nemáte čas na takéto siahodlhé rituály, vyskúšajte tento bleskový tip:

Stačia 2 kvapky éterického oleja kvapnutého v tesnej blízkosti odtoku – miesta, do ktorého steká pri sprchovaní teplá voda a budete prekvapení z výsledku! Stačí pár sekundová sprcha a vôňa, ktorá sa vám pri nej dostane do nosa, vás skvelo nabudí alebo upokojí – podľa toho, aké výťažky si zvolíte.

Ak sa potrebujete nabudiť (ranná sprcha):

pomaranč, mandarínka, citrón, škorica, litsea

Ak potrebujete upokojiť (ak sa sprchujete večer):

levanduľa, kardamóm, pamajorán (oregano)

V prípade, že vás trápia napríklad upchaté dutiny, môžete siahnuť po eukalypte či bergamote. Výborné dezinfekčné účinky na zápaly dýchacích ciest má aj materina dúška. Ak potrebujete využívať arómoterapiu pre jej terapeutický účinok – teda sa ňou liečiť, resp. zmierniť príznaky ochorení, 2 kvapky počas rýchlej sprchy vám stačiť, samozrejme, nebudú. V tom prípade celkovo spomaľte, užite si napríklad kúpeľ pri pustenej arómolampe alebo si kvapnite pár kvapiek silíc do vody (podľa návodu na obale, niektoré druhy nemôžu prísť do kontaktu s pokožkou, pretože sú dráždivé!).

Ak používate silice na olejovom základe, môžu sprchovací kút mierne znečistiť. V tom prípade ich môžete kvapnúť priamo do odtoku, výsledok bude podobný, hoci menej intenzívny.

Ak používate silice na olejovom základe, môžu sprchovací kút mierne znečistiť.
0 0 hlasov
Hodnotenie článku