Ako získať v kuchyni viac úložného priestoru

Ako získať v kuchyni viac úložného priestoru

Čím dlhšie doma bývate, tým sa vám zdá vaša kuchyňa menšia: rozrastá sa rodina, začali ste používať nové suroviny, pridala sa remoska, nová panvica, lepší nôž, mixér a zrazu svoje ingrediencie a nástroje nemáte kde ukladať. Aj vám sa zdá, že sa vaša kuchyňa scvrkla, odkedy ste sa nasťahovali? Máme pre vás trikov, ako ju trochu nafúknuť – tak, aby ste získali extra úložný priestor a neuškodilo to jej vzhľadu. Ako na to?

Stojany a vešiaky v skrinkách

Krásny hrnček z dovolenky, šálky na kávu ako darček k jubileu, tanier, na ktorom vám babka poslala bábovku. Zbierka riadu sa zvykne časom poriadne zväčšiť – najprv ju pretrieďte a vyraďte kúsky, ktoré už nevyužívate. Skvelým spôsobom, ako v zásuvke ušetriť priestor je napríklad stojan na taniere, vďaka ktorému získate viac priestoru a hlavne sa vám bude s nimi lepšie manipulovať.

Rovnako aj vešiak na šálky či hrnčeky môžete umiestniť na šikovné miesto – napríklad na bočnú stenu vašej kuchynskej linky. Pokrievky na zbierku hrncov a panvíc si tiež vyžadujú svoj priestor na život. Praktickým riešením je povesiť špeciálny vešiak na pokrievky na bočnú stenu skrinky, v ktorej máte hrnce uložené. Prípadne inam. Stojany a vešiaky, ktoré dokážete umiestniť na nevyužívané miesto a získať tak nový úložný priestor, patria medzi najrýchlejšie, najlacnejšie a vysoko efektívne riešenia. Využite ho naplno.

Stojany a vešiaky v skrinkách

Malý kuchynský ostrovček s policami

Problémy s nedostatkom úložného priestoru nie sú iba pri malých kuchyniach. Pokojne sa to môže stať aj pri priestrannej kuchyni – najmä vtedy, keď ste ich dispozíciu nevyužili naplno. Ak nemáte kde ukladať hrnce, panvice, pracovná doska je často zaprataná potravinami či nástrojmi, je na čase túto situáciu napraviť. Ako? Skvelým riešením je regálový kuchynský ostrovček s pracovnou doskou na kovových nohách. Pevný, cenovo prístupný, šikovný a obzvlášť praktický.

V prípade, že tento problém riešite v menšej kuchyni, existujú podobný spôsob, ako získať úložný priestor navyše: menší pracovný stolík určený do pracovne s pevnou vrchnou doskou. Ak má aj povrchovú úpravu, môžete ju využiť ako pracovnú dosku. Zároveň získate priestor na odkladanie drobností, nové zásuvky a tiež odkladací priestor pod samotným stolíkom: tam môžete dať napríklad prútený kôš s utierkami.

Malý kuchynský ostrovček s policami

Využite priestor naplno

Takmer každá kuchyňa ponúka priestor, ktorý je nevyužitý či využitý nesprávne. Nehovoríme len o medzerách medzi kuchynskou linkou a šporákom, ale aj o väčších výklenkoch či nevhodných dispozičných riešeniach, ktoré vytvárajú mŕtvy priestor. Pozrite sa na to s odstupom a skúste tieto miesta využiť naplno. Ak máte v kuchyni malý výklenok, kde sa nezmestí nič, umiestnite tam police či regál, na strop namontujte garnižu a poveste na ňu záves. Získate tak malú, šikovnú a ľahko dostupnú špajzu.

V prípade, že v kuchyni máte vysoké stropy, môžete ich tiež využiť vo svoj prospech: 50 cm pod strop namontujte pevné police, na ktoré môžete uložiť riad, ktorý využívate menej často. Zostalo vám asi 40 cm voľného miesta medzi kuchynskou linkou a chladničkou? Pokojne si tam dajte drevené debničky, ktoré môžete na seba stohovať. Sú výborné na všetko: od múky cez zaváraniny až po čerstvú zeleninu.

Regálový vozík

Regálový vozík vám prinesie nezanedbateľné množstvo úložného priestoru. Navyše, ak vám prestane vyhovovať jeho miesto alebo potrebujete suroviny z neho pri varení, jednoducho ho premiestnite: má totiž kolieska. Jeho stanovisko vďaka kompaktným rozmerom môže byť napríklad aj pri voľnej stene v kuchyni či pri chladničke. Odporúčame naň dávať potraviny a pomôcky, ktoré chcete mať neustále po ruke. Ak využijete aspoň niektorý z týchto tipov, v kuchyni sa vám bude pracovať lepšie a organizovanejšie.

Využite priestor naplno
Nová kuchyňa na temponabytok.sk
0 0 votes
Article Rating
Viac článkov
Ako si uľahčiť hojenie popôrodného poranenia?
Ako si uľahčiť hojenie popôrodného poranenia?