5 vecí, ktoré možno robíte a oberajú vás o energiu

5 vecí, ktoré možno robíte a oberajú vás o energiu

Cítite sa vyčerpaní, nič vám nerobí radosť, nestíhate, hoci v reále nemáte pocit, že by ste boli zavalený prácou, nič vás nebaví, chýba vám chuť vstať ráno z postele a večer zaspávate už po správach na gauči? Možno robíte tieto chyby!

Odkladanie a presúvanie povinností

To, čo nás nebaví, máme tendenciu odkladať. Či už ide o nepríjemné vyšetrenie u lekára alebo byrokracia pri práci, občas sa niekoľko dní premáhame, kým sa objednáme či tie otravné faktúry konečne spárujeme. Je jedno, či chceme, či nie, stále túto nevyriešenú záležitosť nosíme v hlave (často o tom ani nevieme a drieme nám v podvedomí a oberá nás o energiu). Skoncujte s tým, neodkladajte, všetko vyriešte hneď, ako to bude možné. Uvidíte ten príval novej energie!

Zapratané skrine

Dlhé minúty postávate pred skriňou a premýšľate, čo si oblečiete, čo s čím skombinujete? Nakoniec zistíte, že hoci sa vešiaky prehýbajú pod ťarchou oblečenia, jednoducho nemáte čo nosiť? A dosť! Vyhraďte si víkend, vypracte skriňu, povyberajte všetko oblečenie, ktoré ste 2 roky nemali na sebe a nemilosrdne ho darujte na charitu alebo predajte v online bazároch. Ak máte v šatníku aj sentimentálne kúsky, ku ktorým sa vám viažu spomienky, odložte ich do škatúľ do pivnice alebo pod posteľ. V skrini by ste mali mať 5 –10 kompletných outfitov na danú sezónu z kúskov, ktoré sa dajú jednoducho kombinovať. Ušetríte čas, energiu a v obleční, v ktorom sa cítite dobre, budete doslova žiariť.

Dlhé minúty postávate pred skriňou a premýšľate, čo si oblečiete

Scrollovanie instagramu (sociálne siete všeobecne)

Cestujete v MHD, čakáte na spoj, ste na záchode alebo len tak zabíjate čas scrollovaním instagramu? Všade vidíte tých krásnych šťastných ľudí a zrazu vás oveľa viac štve práca, starosti alebo tá kopa špinavej bielizne v kúpeľni? Prestaňte s tým. Digitálny detox na 7 dní vás presvedčí o tom, že tento zlozvyk vám na nálade vôbec nepridáva. A na energii do života už vôbec nie.

Plná mailová schránka newsletterov

Každé ráno kontrolujete mailovú schránku a kým sa preklikáte k dôležitým mailom cez celú plejádu newsletterov a akciových ponúk prejde pekných pár chvíľ? Odhláste sa! Reálne potrebujeme možno 10 % z newsletterov, ktoré nám zapĺňajú schránky. Tak poďte na to hneď teraz!

Nepremýšlate dopredu

Každé ráno si napíšte zoznam, čo v daný deň potrebujete (a dokážete stihnúť). Nechajte si vždy hodinovú rezervu na neočakávané udalosti. Každý deň zoznam splňte, bez výnimky. Ak niečo nestihnete, presuňte to na ďalší deň na prvé miesto. Postupujte chronologicky. Najdôležitejšie veci, ktoré vyžadujú najviac energie, napíšte na prvé miesta. Ak sa však potrebujete rozbehnúť príjemnejšou aktivitou, úplne prvé miesto v zozname vyčleňte tej práci, ktorá vás baví najviac. Ku každej aktivite si dopíšte plánovaný čas, ktorý jej chcete venovať. Dôsledné plánovanie vás naučí premýšľať dopredu a lepšie manažovať svoj čas. Pravdepodobne vyriešite vďaka tomu aj meškanie.

Každé ráno si napíšte zoznam, čo v daný deň potrebujete

0 0 votes
Article Rating