Vôňa je jeden zo zásadných elementov, ktorý ovplyvňuje to, ako nás vníma naše okolie. Kvalitný parfum je ako kvalitný kúsok oblečenia – skvelá investícia, ale treba ju vedieť nosiť. Nerobíte tieto chyby pri nanášaní vôní aj vy?
Parfum používate v kúpeľni
Parfum potrebuje suché miesto a izbovú teplotu, aby vydržal čo najdlhšie a v nezmenenej kvalite. Kúpeľňa teda nie je najlepším miestom pre jeho skladovanie, pretože teplota v nej môže byť omnoho vyššia ako v iných miestnostiach – tá môže nepriaznivo pôsobiť na farbu a vôňu vášho parfumu. O vlhkosti ani nehovoriac. Odporúča sa preto uchovávať parfum napríklad v spálni alebo na chodbe.
Šúchanie zápästia
Tento zlozvyk má väčšina z nás. Po aplikácii parfumu si ho rozotriete na zápästie a nim potom prechádzate po krku. Tento zaužívaný pohyb sa neodporúča kvôli tomu, že si trením ohrievame pokožku, čím sa uvoľňujú enzýmy, ktoré môžu meniť vôňu. Parfum je lepšie nastriekať priamo na pokožku prípadne na vlasy.

Použitie parfumu na nesprávnych miestach
Ak si chcete uchovať vôňu čo najdlhšie, musíte ju aplikovať na strategických miestach. Uprednostnite tzv. horúce zóny, pretože umožňujú rozvíjať vôňu počas niekoľkých hodín. Týmito zónami sú: krk, zápästie alebo zadná časť ucha.
Nevyskúšate si parfum
Odporúča sa vyskúšať si vôňu ešte predtým než si ju zadovážite. Ak chcete zistiť, či je konkrétna vôňa pre vás správna, začnite aplikáciou niekoľkých kvapiek na krk, zápästie a zadnú časť ucha a noste ju celý deň , aby ste zistili, ako sa vôňa vyvíja. Ak chcete takto otestovať viacero vôní, opakujte tento proces o dva dni s novou vôňou.

Výber nevhodného druhu
Ak chcete, aby váš parfum vydržal celý deň, uprednostňujte koncentrovanejší parfum, ktorého pôsobenie bude trvať 4 až 6 hodín. Tí, ktorí majú radi ľahkosť a jemnosť a sú fyzicky aktívni, sa môžu orientovať skôr na menej koncentrovanú toaletnú vodu. Tiež to závisí od ročného obdobia. V zime si vyberáme skôr ťažšie a koncentrovanejšie parfumy a v lete skôr svieže a ľahké vône.
