Hidegebb nyári napokon eljön az ideje annak, hogy teljesértékű klasszikus ételt fogyasszunk főleg abból, amit a kert kínál nekünk. Az egyik közkedvelt étel a töltöttpaprika paradicsomszósszal és krumplival vagy knédlivel. Most egy ízletes recept szerint készíthetjük el, melynek olyan íze lesz, akár a nagymamától.
Mire lesz szükségünk a töltöttpaprika elkészítéséhez?
- 600 g darálthúsra (ideális a zsírosabb)
- 1 pohár rizsre
- 5 zöldpaprikára
- 4 nagyobb puha paradicsomra
- 1 kg passzírozott paradicsomra
- 2 közepesen nagy krumplira
- 2 tojásra
- hagymára
- kristálycukorra
- olajra
- őrölt fekete borsra
- sóra
Hogyan készítsük el a töltött paprikát
1. Olajon megpirítunk egy pohár rizst és kb. egyforma mennyiségű vízzel leöntjük, megsózzuk és hagyjuk főni. Amikor a fazékban csak rizs marad, hagyjuk kihűlni – végén félkeménynek kell lennie, így a további elkészítésnél nem fog teljesen szétfőni.
2. Nagy fazékban feltesszük főni a 2 liter vizet és a hagymát.
3. Amikor a rizs kihűl, elkészítjük a húskeveréket. Egy nagyobb tálban alaposan összekeverjük a darálthúst, rizst, két tojást, sót, darálthúst és az őrölt feketeborsot ízlés szerint.
4. A paprikáknak levágjuk a csutkáját és megszabadítjuk őket a magoktól. A belsejét töltsük meg a hús-rizs keverékkel egészen a szélekig.
5. Legnagyobb valószínűséggel kimarad a keverék, melyből golyókat formázunk (kb. szilvás gombóc nagyságúakat). Egy kicsit megpirítjuk őket a serpenyőben, hogy később a fazékban ne essenek szét.
6. A fazékba, melyben víz és hagyma van, teszünk passzírozott és metélt paradicsomot, három evőkanál olajat, megsózzuk, megfűszerezzük, hozzáadjuk a kristálycukrot ízlés szerint és hagyjuk főni. Ahhoz, hogy az öntet sűrűbb legyen, hozzáadhatunk finomra reszelt krumplit is.
7. Beletesszük a megtöltött paprikákat és kb. 30 percig főzzük, majd hozzátesszük a golyókat és főzzük még egy órán át.
8. Végül megkóstoljuk és szükség esetén megfűszerezzük – sóval, feketeborssal vagy cukorral. A töltöttpaprikát knédlivel vagy főttkrumplival tálalhatjuk. Jó étvágyat.